Hlavní obsah

Finský řidič jel rychle. Zaplatil pokutu téměř tři miliony

6. 6. 2023, 16:39

Za překročení povolené rychlosti dostal jeden finský řidič pokutu ve výši 121 tisíc eur, což je v přepočtu kolem 2,9 milionu korun. V místě, kde byla povolena maximální rychlost 50 kilometrů za hodinu, jel rychlostí 82 km/h.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Přestupek se stal v souostroví Alandy, které se nacházejí mezi Finskem a Švédskem. Za volantem byl podle místního tisku Anders Wiklöf, který událost potvrdil. Wiklöf je vysoce postavený manažer, který řídí holding firem podnikajících v logistice, cestovním ruchu či realitách. Vedle pokuty mu policie na deset dnů odebrala řidičský průkaz.

Stanice Euronews uvádí, že za dopravní přestupky Finsko uděluje pokuty na základě průměrného denního platu či výdělku. Výše pokuty tak závisí nejen na tom, jak rychle motorista jel, ale také na tom, jaké má příjmy.

Pro Wiklöfa to není první vysoká pokuta za překročení rychlosti. V roce 2018 dostal pokutu ve výši 63 680 eur (přes 1,5 milionu korun) a o pět let dříve mu policie vyměřila peněžitý trest ve výši 95 tisíc eur (téměř 2,3 milionu korun).

Policisté dostali pokutu za špatné parkování

Reklama

Výběr článků