Hlavní obsah

Craigův Bond pije nejvíc alkoholu ze všech svých filmových verzí

23. 9. 2015, 18:30

James Bond v podání herce Daniela Craiga pije v každém filmu nejvíc alkoholu ze všech dosavadních neohrožených hlavních hrdinů bondovek. Uvedla to studie, kterou podle agentury AFP vypracoval britský odborný časopis The Grocer. Zaměřila se ve snímcích na počet vypitých sklenek představujících vždy přibližně deset gramů čistého alkoholu.

Foto: Profimedia.cz

Daniel Craig jako James Bond

Článek

Slavného britského špióna si zahrálo pět dalších herců, ale žádný z nich tolik nepil jako Craig. Podle magazínu vypije v každém filmu na 20 sklenek alkoholu, tedy téměř dvakrát více než jeho slavný předchůdce Sean Connery v době začátku filmové série v roce 1962.

Australský herec George Lazenby ve svém jediném filmovém příběhu agenta 007 snížil konzumaci na devět sklenek, jeho nástupce Brit Roger Moore ji opět zvýšil na 11 sklenek za film. Nejméně pil James Bond v podání britského herce Timothyho Daltona, čtyři či pět sklenek.

Výnosné partnerství

Alkohol začal podle britského listu téct proudem v 90. letech s příchodem irského herce Pierce Brosnana, který každý film vypil nejméně 12 sklenek. Craigův agent britské královny s právem zabíjet to dotáhl na téměř dvojnásobek.

Magazín si vysvětluje zvýšené předstírání konzumace alkoholu v bondovkách sílící vahou sponzorů. V novém filmu Spectre, jehož světová premiéra bude začátkem listopadu, by tak měl Bond spořádat hodně vodky, protože snímek sponzoruje jedna slavná značka této lihoviny.

„Partnerství s 007 se může stát pro velké značky výnosné,“ zdůraznil časopis. Konzumace ginu se v Británii prudce zvýšila poté, co Craig přešel v roce 2006 ve svém debutovém snímku Casino Royale od agentovy tradiční vodky s martini ke sklenkám Vesper Martini obsahující gin, vodku a vermut, dodal The Grocer.

Reklama

Výběr článků