Hlavní obsah

Benátská radnice hledá „idiota“, který skočil z třípatrové budovy do kanálu

26. 3. 2023, 15:47

Italská policie hledá nerozvážného mladíka, který skočil ze střechy třípatrové budovy do jednoho z benátských kanálů. Starosta ho označil za idiota a vyzývá veřejnost, aby s jeho dopadením pomohla.

Foto: Profimedia.cz

Benátky

Článek

Muž, který ve čtvrtek v Benátkách skočil ze střechy třípatrové budovy do vodního kanálu, se sice na krátký čas stal hrdinou sociálních sítí, ale zároveň proti sobě poštval úřady. Starosta Benátek Luigi Brugnaro jej označil za idiota a v příspěvku na Twitteru uvedl, že mu „dá spoustu kopanců a udělí certifikát blbosti“. Zalarmoval také policii, aby mladíka našla.

Odvážný skokan i jeho kumpán, po němž radnice rovněž pátrá, byli podle starosty turisté. Do domu, z jehož střechy mladík skočil, se policisté také vydali, aby prověřili, jak je možné, že se muž dostal na střechu soukromé budovy.

„Při tom skoku riskoval svůj život, ale mohl také ohrozit i jiné lidi. Co kdyby dole projížděla loď?“ uvedl starosta Brugnaro.

Vyzval veřejnost, aby s pátráním po skokanovi i jeho parťákovi pomohla, ale zároveň dodal, aby video, které se šíří na sociálních sítích, nelajkovali. „Tyto hlouposti dělají kvůli lajkům, ale využijeme všechny zákonné prostředky, abychom je dostali,“ dodal s tím, že oba muži budou zatčeni.

Jak poznamenává server CNN, je toto video dalším důkazem o neblahém vlivu masového turismu nejen v Benátkách. Jen loni tak bylo v tomto severoitalském městě zadrženo 40 lidí za koupání v kanálech, a dva muži se tam dokonce projížděli na motorových surfech.

Muži surfovali benátskými kanály, město je potrestalo vysokou pokutou

Koktejl

Reklama

Výběr článků