Hlavní obsah

Vodafone rozšířil pokrytí rychlou sítí LTE na 85 procent populace

24. 8. 2015, 14:34

Operátor Vodafone zvýšil pokrytí rychlé mobilní sítě LTE na 85 procent populace Česka. Poslední rozšíření zahrnovalo 18 měst, například Most, Písek, Dvůr Králové a Kutnou Horu. Sdělila to mluvčí Vodafone Markéta Kuklová.

Foto: Milan Malíček, Právo

Ilustrační foto

Článek

Vodafone podle Kuklové pokračuje v záměru do konce léta pokrýt LTE většinu českých měst. "Naši zákazníci díky LTE využívají o 170 procent dat více než před rokem," uvedla viceprezidentka pro technologie Tanja Richter.

Rozšiřování rychlé mobilní sítě plánují i ostatní operátoři. O2 v minulém měsíci uvedla, že do konce roku zvýší pokrytí LTE z 61 procent na 80 procent populace. Podobného pokrytí hodlá dosáhnout také T-Mobile, který část vysílačů s O2 sdílí. Na začátku léta byl v dosahu 51 procent populace na 64 procentech území.

V přepočtu na území Vodafone pokrývá touto mobilní sítí 82 procent Česka. Poslední rozšíření zahrnovalo například Hodonín, Kyjov, Trutnov, Vrchlabí, Krnov, Hlinsko, Chrudim, Vlašim, Příbram, Bílinu či Teplice.

Studie společnosti IHS pro Evropskou komisi ukázala, že dostupnost LTE loni v ČR zaznamenala meziroční skok ze 12 procent populace na 92 procent. To umožnilo především pokrytí venkovských lokalit na frekvenci 900 MHz. Stejně tak umožňuje využití frekvence 2100 MHz letos urychlit nástup LTE v českých městech.

Reklama

Související témata:

Výběr článků