Článek
Nový crossbody popruh vzbudil emoce prakticky hned po premiéře nových iPhonů, jak Novinky informovaly již dříve. Lidé řešili možnost snadnějšího odcizení telefonu, když jej budou nosit jako kabelku, ale také velmi vysokou cenu příslušenství.
Samotný popruh si totiž Apple cení na 1790 Kč. K němu je ale nutné přikoupit i speciální kryt na mobil za dalších 1490 korun, který má otvory pro připevnění zmiňovaného popruhu. Dohromady se tak cena za příslušenství vyšplhá až na 3280 Kč.
Podle nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz, se přitom konkurenční popruhy dají pořídit už za méně než 200 Kč.

Samotný popruh stojí sice jen 1790 Kč, ale bez speciálního krytu se neobejde. Cena se tak vyšplhá na více než tři tisíce korun.
Čekalo se přes měsíc
Navzdory vysoké cenovce byl ale evidentně o popruhy obrovský zájem. Většina barevných variant byla totiž ještě v uplynulém měsíci beznadějně vyprodaná, jak dokládaly informace o skladové dostupnosti na oficiálním e-shopu společnosti Apple. Na většinu objednávek tak případní zájemci museli čekat klidně i více než měsíc.
Situace se uklidnila až před Vánocemi, kdy se popruhy začaly objevovat běžně skladem i v kamenných prodejnách. Samotný Apple tvrdí, že je dodá do druhého dne. Platí to pro všechny barevné varianty.
Vánoce by tak případní zájemci z tuzemska měli ještě stihnout. A to navzdory tomu, že objednávky do Česka americký technologický gigant odesílá z Nizozemska.
Vyšší cenu obhajuje výrobce tím, že nejde o obyčejný provázek. Jde o výrobek z plně recyklovaných PET vláken, který má magnety z nerezové oceli pro snadnější nastavení délky v rozsahu od 1080 do 2080 milimetrů.

Představení chytrých telefonů Apple iPhone 17 ProVideo: archiv výrobce
Hadřík také kritizovali. A vyprodal se
Apple přitom nečelí kritice kvůli cenám příslušenství poprvé. Už v roce 2021 si z amerického technologického giganta uživatelé utahovali, když ukázal vlastní čisticí hadřík. Nabízel se tehdy za 590 Kč, i když podobné utěrky z mikrovlákna, které se chlubí nanoochranou, se prodávaly za méně než sto korun.
Navzdory vysoké cenovce se ale čisticí hadřík od Applu stal hned po uvedení na trh naprostým hitem. Zájem byl tak obrovský, že byl beznadějně vyprodaný ještě zkraje roku 2022. Případní zájemci museli na dodání čekat často i více než měsíc.
„Měkkým čisticím hadříkem z neabrazivního materiálu bezpečně a účinně očistíte jakýkoli displej Apple včetně skla s nanotexturou,“ láká Apple na vlastní čisticí hadřík ve svém oficiálním internetovém obchodě, v nabídce je stále.

Nabídka čistícího hadříku od Applu

