Hlavní obsah

Nejvýkonnější mobil na světě se v Česku přestane prodávat

17. 6. 2020, 10:12
Novinky, huj

Uplynulo pouhých pár týdnů od doby, kdy se na pultech tuzemských obchodů zabydlel špičkový telefon Xiaomi Mi 10 Pro, který je v současnosti nejvýkonnějším smartphonem na světě. Výrobce jej ale z Česka kvůli velké poptávce v Číně nyní stahuje, a to i s levnější variantou Xiaomi Mi 10.

Chytrý telefon Xiaomi Mi 10 a Mi 10 ProVideo: archív výrobce

 
Článek

Xiaomi je čínský výrobce a jako takový chce uspokojit logicky poptávku primárně na domovském trhu. A Číňané mají podle všeho o obě novinky daleko větší zájem, než se očekávalo.

„Z důvodu nadstandardní poptávky po modelech Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro v domovské Číně, které se jak ze stran odborných médií, tak běžných uživatelů setkaly s neočekávaně pozitivním ohlasem, se vedení společnosti Xiaomi rozhodlo, že tyto dva produkty bude nadále prodávat pouze na domácím trhu,“ prohlásila Kateřina Czyžová ze společnosti Witty Trade, která je distributorem značky Xiaomi v Česku.

Foto: archív výrobce

Xiaomi Mi 10 Pro

Zdůraznila přitom, že se toto omezení netýká odlehčené verze Mi 10 Lite, ale pouze dvou vrcholných provedení. „Chceme zdůraznit, že oba tyto modely budou mít nyní i do budoucna plnou servisní podporu a budou zcela funkční,“ doplnila Czyžová.

Z modelů Mi 10 a Mi 10 Pro se tak v podstatě stává na tuzemském trhu „limitovaná edice“. Lidé si totiž budou moci zakoupit už jen přístroje, které mají obchodníci skladem. Žádná další dodávka z Číny totiž očividně nepřijde.

Případní zájemci za Mi 10 Pro s 256GB úložištěm zaplatí 27 990 Kč. Ceny levnějšího provedení Mi 10 startují na 21 999 Kč, což platí pro variantu se 128GB úložištěm. V prodeji je nicméně také varianta s 256GB místem pro data, která je o tisícovku dražší – stojí 22 999 Kč.

Nové vlajkové lodi Xiaomi se vyprodaly za pár desítek sekund

Mobil

Špičková výbava

Je rozhodně škoda, že tyto dva telefony zmizí z pultů tuzemských obchodů, jejich výbava je totiž špičková. Srdcem telefonu Xiaomi Mi 10 Pro je procesor Snapdragon 865, což je zatím nejvýkonnější model od výrobce Qualcomm. Jde o osmijádrový čip, který se skládá z jednoho výkonného jádra taktovaného na 2,84 GHz, tří podpůrných jader s frekvencí 2,42 GHz a čtyř úsporných jader taktovaných na 1,8 GHz. Grafické jádro Adreno 650 slibuje až o 20 procent vyšší výkon než v případě předchůdce.

Hlavní fotoaparát nabízí rozlišení 108 megapixelů. Vysoké rozlišení by mělo stačit na detailní výřezy při zachování velmi vysoké obrazové kvality. Zejména se ale hodí při využití technologie skládání čtyř pixelů do jednoho. Při nižším rozlišení tak lze pořizovat jasné snímky i za horších světelných podmínek.

Foto: archív výrobce

Xiaomi Mi 10 Pro

Na zadní straně nalezneme také dva objektivy s větším přiblížením, s dvojnásobným a čtyřnásobným ohniskem. První má rozlišení 12 megapixelů, druhý pak 8 megapixelů. Čtvrtým objektivem na zadní straně je pak širokoúhlý fotoaparát s rozlišením 20 megapixelů. Stejné rozlišení nabízí také senzor na čelní straně telefonu.

Přístroj je vybaven 8GB operační paměti a úložištěm o kapacitě 256 GB, paměťové karty nepodporuje. Displej má úhlopříčku 6,67 palce, je zakřivený a staví na technologii AMOLED. Jeho rozlišení je 2340 x 1080 obrazových bodů, jde tedy o standard Full HD+.

Co umí levnější verze?

Odlehčená desítka, která nemá slůvko Pro v názvu, má stejnou velikost paměti i procesor, nabízet se však bude ve dvou provedeních – buď se 128GB, nebo 256GB úložištěm. Jiná je u smartphonu Mi 10 také sestava fotoaparátů.

Hlavní snímač na zadní straně má sice stále rozlišení 108 MPx, je však doplněn o dvě kamerky s rozlišením 2 MPx – jedna slouží pro makro snímky, druhá pak pro mapování hloubky ostrosti. Výhodou u základní desítky je větší kapacita baterie (4780 vs. 4500 mAh u verze Pro).

Foto: archív výrobce

Xiaomi Mi 10 Pro

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků