Hlavní obsah

Nejlevnější iPhone by mohl jít s cenou pod 10 000 Kč

26. 5. 2020, 18:04
Novinky, lez

Zájem o nový iPhone SE je obrovský, krátce po uvedení na trh šlo o nedostatkové zboží. Přestože jde aktuálně o nejlevnější smartphone s logem nakousnutého jablka, cena by mohla v nadcházejících týdnech ještě citelně klesnout. Apple totiž podle serveru PhoneArena vyčkává na to, co přinese konkurenční společnost Google.

Chytrý telefon Apple iPhone SEVideo: archív výrobce

 
Článek

Google se již několik posledních let snaží na trhu uspět se svými vlastními smartphony. Místo toho, aby lákal na co nejvyšší možný výkon, zpravidla se snaží zaujmout co nejlepším poměrem cena/výkon. A jinak by tomu nemělo být ani u letošního modelu, který si premiéru odbude před letními prázdninami.

A právě to by mohl být pro iPhone SE problém. Přestože je tento jablečný telefon nejlevnějším přístrojem v nabídce Applu, Google podle očekávání nasadí cenovku ještě níže. Server PhoneArena dokonce očekává, že se novinka bude nabízet za méně než deset tisíc korun.

Levný iPhone strčí nejvýkonnější Androidy do kapsy, tvrdí šéf Applu

Mobil

Výhledy nejsou optimistické

Na to bude muset americký počítačový gigant nějak zareagovat – obzvláště v době, kdy jsou prodeje smartphonů spíše v útlumu a analytici nepředpokládají, že by se situace měla v nadcházejících měsících v souvislosti s pandemií koronaviru dramaticky zlepšit. Naopak očekávání jsou spíše skeptická.

V konečném důsledku by z toho nicméně mohli těžit samotní uživatelé, cena iPhonu SE by totiž mohla spadnout pod zmiňovanou hranici deseti tisíc korun.

Foto: archív výrobce

Apple iPhone SE (2020)

Apple nabízí nové iPhony SE ve třech barevných provedeních. V černé, červené a bílé barvě je možné zakoupit kromě základní 64GB varianty za 12 990 Kč také modely se 128 a 256GB úložným prostorem. Ty vyjdou na 14 490 a 17 590 Kč.

Tak nízkou cenu může Apple nabídnout, protože do staršího těla umístil nové výkonné součástky. Právě proto vypadá novinka jako iPhone 8, ale uvnitř má stejný procesor jako nejlepší iPhone 11 Pro, tedy konkrétně Apple A13 Bionic.

Musí se počítat s ústupky

Ústupky se ale najdou také. Místo velkého OLED panelu, který zakrývá celou čelní stranu, má tak novinka pouze 4,7palcový Retina displej s velkými rámečky nad a pod displejem. Na druhou stranu díky tomu se na čelní stranu vešla čtečka otisků prstů Touch ID, kterou jedenáctky nemají.

Potěší i rychlé 18W nabíjení, díky kterému se telefon dobije na 50 % za pouhých 30 minut.

Konstrukce je složena z hliníku a odolného skla, výrobce láká i na voděodolnost. Pod hladinou je iPhone SE možné používat po dobu 30 minut až v hloubce jednoho metru. Proti dražším jedenáctkám si pohoršily fotoaparáty, na přední i zadní straně je totiž po jednom objektivu.

Foto: archív výrobce

Apple iPhone SE (2020)

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků