Hlavní obsah

Internet bez bariér

27. 2. 2003, 18:54
Novinky, Antonín Falta

Ministr informatiky Vladimír Mlynář ve čtvrtek v Praze slavnostně zahájil šestý ročník projektu Březen - měsíc Internetu.

Foto: Pavel Jaňurek

Požár sklepa U Svobodáren

Článek

Záštitu nad touto ojedinělou akcí letos převzala Delegace Evropské komise v ČR, hlavními partnery se staly Česká pošta, České radiokomunikace, DIGI TRADE a LMC. Mediálním partnerem je i deník Právo.

Organizátoři pro tento ročník BMI zvolili motto Internet bez bariér. Doposud není přístup k síti sítí pro každého snadnou a samozřejmou záležitostí. Zvlášť důležitý je pro lidi se zdravotním postižením, u kterých v mnoha případech představuje jediný či nejsnadnější způsob, jak se dostat k informacím, získat možnost komunikace se světem, či uplatnit svoje schopnosti.

Konference

Na jejich potřeby bude zaměřen nový portál www.helpnet.cz. BMI sdružení jej připravuje ve spolupráci s řadou partnerských webů organizací zdravotně postižených, a to jako příspěvek k Evropskému roku osob se zdravotním postižením. Jeho pilotní verze bude představena 22. března v Kongresovém centrum Praha na konferenci INSPO 2003 - Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami.

V průběhu března se uskuteční celá řada dalších konferencí. Po dětské Junior Internet 8. března v Praze bude následovat 12.3. ve Zlíně konference Internet a konkurenceschopnost podniku, 18.3. v Praze Fenomén e-learningu v současném vzdělávání. Do Hradce Králové se sjede 24. a 25.3. na 1700 účastníků konference Internet ve státní správě a samosprávě, 27.3. se uskuteční na veletrhu Schola Nova v Praze konference Internet do škol - a co s ním? a 31.3. a 1.4. proběhne v Praze v premiéře konference Webové služby ve zdravotnictví.

Knihovny

Tradičně nejbohatší a nejpestřejší program připravily knihovny. Na 250 jich po celé republice nabídne veřejnosti spoustu příležitostí, jak se seznámit s Internetem a možnostmi jeho využití v různých oblastech. Více než stovka dětských knihoven pozve svoje čtenáře, aby v knihovně strávili z pátku 28.3. na sobotu 29.3. Noc s Andersenem. Noc v pohádkovém duchu, plnou překvapení, prožijí propojeny internetovou konferencí, v níž si budou navzájem sdělovat svoje neopakovatelné zážitky. Přidají se k nim i děti v zahraničí. Účast potvrdily již knihovny ze Slovenska, Polska a čeká se na reakce knihoven z dalších zemí, které byly osloveny. 

Reklama

Související témata:

Související články

Internet přes satelit? Žádný problém!

20. 2. 2003, 19:54

Satelitní internet se začíná slibně rozjíždět. Po jednoduchých řešeních, která využívají klasické televizní satelitní antény a posílají data pouze směrem...

Internet nejvíce láká Španěly

24. 2. 2003, 17:51

Podle americké výzkumné organizace Nielsen Net se loni na 11 hlavních světových trzích zvýšil počet uživatelů internetu o čtyři procenta. Největší přírůstek 10...

Výběr článků