Hlavní obsah

Polda 7 se vyhoupnul mezi nejprodávanější hry

5. 5. 2022, 11:12

V polovině minulého měsíce si odbyl premiéru Polda 7. Vývojáři si už krátce po představení stěžovali, že zájem je utlumen kvůli počítačovým pirátům, kteří na síti šíří nelegální kopie. I přesto se ale tato videohra probojovala mezi tři nejprodávanější hry minulého měsíce.

Foto: archív tvůrců

Ukázka ze hry Polda 7

Článek

Vyplývá to z údajů českého prodejce her JRC, podle nichž patřilo ve čtvrtém měsíci letošního roku prvenství novince Lego Star Wars: The Skywalker Saga. Polda 7 se umístil na druhé příčce, třetí patřila fotbalovému simulátoru FIFA 22, který se těší vysoké popularitě již od loňského roku.

Další stálicí v žebříčku nejprodávanějších her je GTA V, byť tomuto titulu patří až šesté místo. „Tentokrát GTA V velmi pomohla skutečnost, že vylepšená verze pro PS5 a XBOX Series X vyšla v dubnu krabicově,“ konstatoval Petr Kratochvíl z JRC.

TOP 10 nejprodávanějších her v Česku – duben 2022
1.LEGO Star Wars: The Skywalker Saga
2.Polda 7
3.FIFA 22
4.Horizon: Forbidden West
5.Gran Turismo 7
6.Grand Theft Auto V
7.Far Cry 6
8.Elden Ring
9.NHL 22
10.Kirby and The Forgotten Land
Zdroj: JRC

Poldu 7 šíří piráti ve velkém

Na to, že se hned po vydání začala na síti šířit pirátská verze Poldy 7, upozornili samotní tvůrci. „Prodalo se toho celkem málo, nechci psát přesná čísla, ale náklady to zatím nepokrylo,“ naznačil tehdy pro Vortex hlavní autor Poldy 7 Petr Svoboda.

Vloni se přitom v rámci crowdfundingové kampaně vybralo na dokončení hry 1 437 011 korun, tvůrci přitom požadovali pouze 400 tisíc korun. Podporovatelé mohli loni získat hru za 449 Kč, aktuálně se v obchodech nabízí za 699 korun.

Polda 7 propadl. Kvůli počítačovým pirátům

Hry a herní systémy

„Měli jsme fakt hodně plánů – Steam verze starších dílů, remaster Poldy 2, který se lidem moc líbí, nového Poldu, případně novou temnou adventuru. Když se ale neprodá dost sedmičky, tak to prostě všechno padne a půjdu si vydělávat jako běžný programátor,“ má jasno ohledně budoucnosti tvůrce hry.

Herní designér Filip Kraucher spočítal, že v rámci předobjednávek na HitHitu si hru pořídilo zhruba 990 lidí. „Novináři a influenceři dostali dalších 1200 kopií. Proti tomu torrenty, fóra a ulož.to – jsme spočítali imprese tak kolem 60 000+. Na Steamu pouze 44 recenzí ze zakoupených,“ uvedl Kraucher na Twitteru.

Příběh Poldy 7 se točí okolo mimozemského letadla a festivalu zvaného Celebritycon. To je místo, kde se schází mnoho světových celebrit. „Budeme je tedy parodovat a dělat si z nich legraci. Nakonec Pankrác opět vyřeší složitý případ a zachrání svět,“ přiblížili děj novinky tvůrci.

Foto: archív tvůrců

Ukázka ze hry Polda 7

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Související témata:

Související články

Slavné české videohry lákají i po letech

28. 5. 2021, 11:03

Češi mají na kontě celou řadu zajímavých videoher. Nejde přitom pouze o moderní tituly, jako jsou Beat Saber či Kingdom Come: Deliverance. Zajímavé videohry...

Malá herní studia ohrožuje pirátství

28. 4. 2022, 9:28

Malá česká herní studia ohrožuje pirátství. Tvůrci počítačových her, kteří nemají tak velký kapitál jako velká mezinárodní studia, jsou často existenčně...

Výběr článků