Hlavní obsah

Největší počítačový veletrh CES nebude. Kvůli koronaviru

14. 8. 2020, 16:07 – Las Vegas
Novinky, bri

Po více než 50 letech se příští rok v lednu neuskuteční CES (Consumer Electronics Show), největší veletrh spotřební a výpočetní techniky na světě. Organizátoři ze sdružení Consumer Technology Association (CTA) se totiž bojí dopadů koronaviru. O novinky se ale lidé údajně nemusí obávat.

Foto: Novinky

CES každoročně přiláká statisíce návštěvníků.

Článek

Veletrh CES se tradičně koná v americkém Las Vegas hned zkraje ledna. Akce je to tak obří, že i to největší tamní výstaviště je pro jednotlivé prezentace malé – v podstatě se tak město hazardu promění na obří expozici, kdy vystavovatelé odhalují své novinky v různých koutech Las Vegas.

Uhlídat takto velkou akci v době probíhající pandemie koronaviru není dost dobře možné, a tak se organizátoři rozhodli celou akci raději odpískat.

„Vzhledem k rostoucím celosvětovým zdravotním obavám z šíření covid-19 není možné na začátku ledna 2021 bezpečně svolat stovky tisíc lidí do Las Vegas,“ stojí v oficiálním prohlášení organizátorů CES.

Letošní Gamescom bude. Koronaviru navzdory

Jen jako online prezentace

Vůbec poprvé se tak tento obří veletrh uskuteční pouze jako online prezentace. „Celodigitální CES 2021 umožní celé technické komunitě bezpečně sdílet nápady a představit produkty, které budou utvářet naši budoucnost. Budete se moci účastnit všech úžasných okamžiků CES, ať jste kdekoli na světě. Zrealizujeme jedinečný zážitek pro technologický průmysl,“ popsali letošní ročník organizátoři.

O zajímavé novinky by tedy lidé přijít neměli. Nebudou ale kvůli nim muset cestovat až do Las Vegas, ale všechny je budou moci sledovat prostřednictvím online prezentací.

Prim by na nadcházejícím ročníku měly hrát nové počítače a tablety. Kromě nich však budou k vidění také nejrůznější multimediální centra, fotoaparáty či televizory. Stranou nezůstane ani nejrůznější příslušenství, a to nejen pro počítače, ale také pro automobily.

V nemalé míře by měly být na veletrhu zastoupeny také různé sportovní disciplíny. A není se čemu divit, chytrá elektronika – tedy nejrůznější fitness náramky, ale například i sofistikované inteligentní váhy – hrají ve světě sportu stále větší roli.

V roce 2022 opět v Las Vegas

Tvůrci zároveň zdůraznili, že nadcházející ročník se bude konat online pouze výjimečně.

„Uvidíme se osobně znovu v Las Vegas pro CES 2022,“ uzavřeli optimisticky organizátoři.

Kvůli koronaviru se letos nekonala již celá řada veletrhů, například herní akce E3 v americkém Los Angeles, gamingová konference Game Developer či největší herní veletrh MWC ve španělské Barceloně.

Reklama

Související témata:

Související články

Mobilní novinky budou i bez obřího veletrhu

21. 2. 2020, 10:04

Už příští týden se měl ve španělské Barceloně konat největší mobilní veletrh Mobile World Congress (MWC), kvůli hrozbě koronaviru 2019-nCoV byl však zrušen....

Výběr článků