Hlavní obsah

Switch táhne i po roce, Nintendo hlásí 18 miliónů prodaných konzolí

27. 4. 2018, 13:04
Novinky, lez

Společnost Nintendo si může mnout ruce, zájem o televizní konzoli Switch stále neutichá. A to i přesto, že je na pultech obchodů již více než rok. Po celém světě si ji za tu dobu koupilo na bezmála 18 miliónů lidí. Jde tedy o vůbec nejpopulárnější konzoli v historii japonského herního gigantu, uvedl server The Verge.

Nintendo SwitchVideo: archív výrobce

 
Článek

Za nejpopulárnější televizní konzoli v historii Nintenda se doposud považoval model Wii. Ten si svůj úspěch zajistil především interaktivním ovládáním každé hry. Hráč neovládá hru pouhým mačkáním tlačítek, ale reálnými pohyby, které by v daných situacích dělal. Stačí mít v ruce speciální ovladač.

Foto: archív výrobce

Nintendo Wii

Podobné řešení žádná konkurenční televizní konzole nenabízela. I díky tomu se po celém světě prodaly desítky miliónů kusů Wii. Ale nutno podotknout, že to bylo za sedm let na trhu. Switch tento milník překoná podle dosavadních výsledků daleko dříve – během prvního roku totiž měli hráči zhruba o 20 % větší zájem o model Switch, než tomu bylo před lety ve stejném časovém období u Wii.

Navíc Nintendo ještě ani zdaleka nevytáhlo všechna esa z rukávu. Pro Switch bude v nadcházejících měsících uvedena celá řada exkluzivních her, které pravděpodobně přimějí ještě množství nerozhodnutých hráčů ke koupi právě tohoto hybridního systému. Prodeje tedy s největší pravděpodobností ještě porostou.

Foto: archív výrobce

Nintendo vyzrálo na vadné herní ovladače u konzole Switch

Netradiční herní koncept

Firma uvedla konzoli Switch na trh začátkem loňského března. Tato konzole láká především na netradiční koncept – jde o hybridní systém, se kterým je možné hrát nejen doma u televizoru, ale také na cestách.

Tento systém je v první řadě plnohodnotnou televizní konzolí. Ve chvíli, kdy zařízení vytáhnete z dodávané dokovací stanice, máte kapesní herní systém s vlastní obrazovkou. Nintendo tak odbourává nutnost pořizování dvou zařízení, na doma i na cesty stačí jen jedno.

Zařízení má na obou bocích odnímatelné bezdrátové ovladače, které nesou název JoyCon. Hráč může mít ovladač v každé ruce, případně jeden může půjčit kamarádovi, se kterým bude hrát. Přikoupit samozřejmě lze i další, aby mohlo na systému hrát více lidí najednou.

Foto: archív výrobce

Nintendo Switch

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:

Reklama

Související témata:

Výběr článků