Hlavní obsah

Nová televizní konzole vrací hráče 30 let do minulosti

12. 11. 2016, 20:13
Novinky, ort

V pátek oficiálně odstartoval v Česku i v zahraničí prodej nové televizní konzole Classic Mini NES od společnosti Nintendo. Ta se nesnaží nalákat uživatele na co nejvyšší výkon, místo toho jim zpřístupní tituly, které se těšily největší popularitě před třemi dekádami.

BEZ KOMENTÁŘE: Konzole Nintendo Classic Mini NESVideo: Nintendo

 
Článek

V Česku nabízí novinku od společnosti Nintendo hned několik prodejců, ceny se však u nich liší maximálně v řádech stokorun. Podle nákupního rádce Zboží.cz se pohybují od 1629 Kč do 1866 Kč.

Foto: archív výrobce

Nová konzole Nintendo Classic Mini NES

Kromě nízké ceny jsou hlavním lákadlem novinky zmiňované hry. K dispozici je celá řada legendárních titulů – Super Mario Bros., The Legend of Zelda, Metroid, Donkey Kong, PAC-MAN či Kirby’s Adventure. Seznam všech předinstalovaných her naleznete v tabulce na konci článku.

Sluší se nicméně podotknout, že na rozdíl od konkurenčních systémů pro televize nepůjdou do systému od společnosti Nintendo doinstalovat další tituly. Hráči si tedy budou muset vystačit pouze s těmi předinstalovanými.

Foto: archív výrobce

Nová konzole Nintendo Classic Mini NES

Konzole Classic Mini NES je oslavou 30letého výročí herního systému NES, které připadá právě na letošní rok. Na první pohled se novinka skutečně podobá hernímu systému NES. Jak už slůvko Mini v názvu novinky napovídá, retro herní systém není tak velký jako původní verze. Jde o zmenšeninu.

Nová konzole byla značně přepracována, čehož si uživatelé všimnou hned při snaze o připojení. Novinka má totiž konektor HDMI, který před třiceti lety vůbec neexistoval. Konzoli Classic Mini NES tak půjde poměrně snadno připojit i k moderním televizorům. Nebudou k tomu přitom potřeba žádné obrazové redukce ani nic podobného.

V balení případní zájemci naleznou kromě samotné konzole také jeden herní ovladač. Druhý půjde k systému přikoupit zvlášť. Připlatit si lidé budou muset také za napájecí adaptér. Ke konzoli totiž bude dodáván pouze USB kabel, nikoliv samotná nabíječka.

Foto: Profimedia.cz

Původní konzole NES, která si odbyla premiéru před 30 lety.

Hry, které bude obsahovat konzole Nintendo Classic Mini
Balloon Fight
BUBBLE BOBBLE
Castlevania
Castlevania II: Simon’s Quest
Donkey Kong
Donkey Kong Jr.
DOUBLE DRAGON II: THE REVENGE
Dr. Mario
Excitebike
FINAL FANTASY
Galaga
GHOSTS‘N GOBLINS
GRADIUS
Ice Climber
Kid Icarus
Kirby’s Adventure
Mario Bros.
MEGA MAN 2
Metroid
NINJA GAIDEN
PAC-MAN
Punch-Out!! Featuring Mr. Dream
StarTropics
SUPER C
Super Mario Bros.
Super Mario Bros. 2
Super Mario Bros. 3
Tecmo Bowl
The Legend of Zelda
Zelda II: The Adventure of Link

Reklama

Související témata:

Výběr článků