Hlavní obsah

Miliardový obchod v čipovém světě. Intel chce koupit rivala GlobalFoundries

19. 7. 2021, 14:58 – New York

Americký výrobce čipů Intel jedná o převzetí svého konkurenta GlobalFoundries, za kterého je ochoten zaplatit zhruba 30 miliard dolarů (téměř 650 miliard Kč). S odvoláním na zdroje obeznámené se situací o tom informuje americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Transakce by byla největší akvizicí v historii Intelu.

Foto: Fabian Bimmer, Reuters

Ilustrační foto

Článek

Výrobci elektroniky a automobilů se v poslední době po celém světě potýkají s nedostatkem čipů. Převzetí rivala GlobalFoundries by Intelu pomohlo zvýšit výrobu v době, kdy je poptávka na vrcholu a kdy firma plánuje zahájit produkci čipů pro automobilky, upozornila agentura Reuters.

Intel už v březnu oznámil, že investuje 20 miliard dolarů do rozšíření svých výrobních kapacit. Firma hodlá v rámci těchto investic postavit dvě nové továrny v americkém státě Arizona.

Společnost GlobalFoundries sídlí ve Spojených státech, jejím vlastníkem je ale firma Mubadala Investment, která je investičním fondem emirátu Abú Zabí. GlobalFoundries má výrobní aktivity v USA, Evropě i v Asii.

Šéf Intelu: Vyřešení globálního nedostatku čipů může trvat i několik let

Hardware

Reklama

Související témata:

Související články

Apple se chce stát čipovým gigantem

4. 3. 2021, 14:39

Společnost Apple vyrazila už v loňském roce s vlastním čipem do boje proti zavedeným společnostem AMD a Intel, které jsou největšími výrobci procesorů na...

Výběr článků