Hlavní obsah

Akcie Twitteru zpevňují po zprávě, že firma přijme Muskovu nabídku na převzetí

25. 4. 2022, 14:55 – New York/San Francisco

Akcie americké společnosti Twitter před začátkem obchodování na burze vykazují růst přibližně o pět procent v reakci na zprávy, že firma je připravena přijmout nabídku na převzetí, kterou jí předložil šéf automobilky Tesla Elon Musk. Podle zdrojů serveru CNBC by Twitter mohl rozhodnutí oznámit nejpozději ve čtvrtek spolu s hospodářskými výsledky.

Foto: Mike Blake, Reuters

Elon Musk

Článek

Musk coby nejbohatší člověk světa začátkem tohoto měsíce oznámil, že chce firmu Twitter koupit. Nabídl 54,20 USD za akcii, což celý podnik ohodnocuje zhruba na 43 miliard dolarů (977 miliard Kč). Představenstvo Twitteru se sešlo v neděli, aby prodiskutovalo, jak Musk hodlá nabídku financovat, uvedl zdroj CNBC.

Musk se od 14. dubna, kdy nabídku představil, setkává s akcionáři Twitteru a snaží se získat pro svou nabídku jejich podporu. Podle něho je nutné, aby byl Twitter převeden do soukromého vlastnictví, aby se mohl rozvíjet a stal se skutečnou platformou pro svobodné vyjadřování.

Akcie Twitteru v pátek uzavřely na ceně 48,93 USD. To je zhruba deset procent pod cenou, kterou za provozovatele stejnojmenné sociální sítě nabízí Musk.

Správní rada Twitteru se brání nepřátelskému převzetí společnosti Muskem

Internet a PC

Reklama

Související témata:

Související články

Musk chce koupit Twitter

14. 4. 2022, 12:38

Miliardář a šéf automobilky Tesla Elon Musk chce koupit Twitter. Podle agentury Bloomberg ohodnocuje nabídka společnost na 43 miliardy dolarů (v přepočtu téměř...

Výběr článků