Hlavní obsah

Známý internetový obchod stáhl z prodeje opasky, byly radioaktivní

29. 5. 2013, 12:39 – Londýn

Internetový obchod s módou Asos stáhl z prodeje a od zákazníků sérii opasků poté, co američtí celníci zjistili, že jsou radioaktivní. S odvoláním na společnost Asos o tom informovala agentura AFP.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Mluvčí v Londýně registrovaného obchodu uvedl, že opasky, které jsou z kůže pokryté kovovými cvočky, skončily v radioaktivním skladu, když u nich testy prokázaly pozitivní přítomnost kobaltu-60. Asos v interní zprávě v úterý potvrdil, že opasky mohou způsobit poranění, pokud jsou nošeny déle než 500 hodin.

Asos, který mezi své fanoušky počítá například americkou první dámu Michelle Obamovou, prodal zhruba 50 těchto v Indii vyrobených opasků zákazníkům v 15 zemích světa, než byl prodej letos v lednu zastaven a produkt stažen.

„Dobrá věc na on-line obchodu je to, že je velmi snadné spojit se s lidmi, kteří si pásek objednali, a požádat je, aby ho poslali zpátky. Je to mnohem snazší, než kdyby se pásky prodaly v kamenném obchodě," řekl AFP mluvčí Asosu. „Byla to ze strany Asosu naprosto dobrovolná akce,“ dodal mluvčí, který si nepřál uvést jméno. „Riziko vyplývající z tohoto produktu je velmi malé.“

Asos začal na internetu působit v roce 2000 a stal se klíčovým hráčem na lukrativním on-line trhu s módou. Minulý měsíc zveřejnil zisk před zdaněním ve výši 25,7 miliónu liber (asi 780 miliónů korun) za šestiměsíční období do konce letošního února. Se sídlem v Londýně, Sydney a New Yorku přitahuje obchod zákazníky ze 160 zemí světa a měsíčně jeho stránky zaznamenají zhruba 16,6 miliónu návštěv.

Reklama

Související témata:

Výběr článků