Hlavní obsah

Zemřel zakladatel Aldi miliardář Karl Albrecht

21. 7. 2014, 16:42

Zakladatel diskontních obchodů Aldi a nejbohatší Němec Karl Albrecht zemřel ve věku 94 let. Pohřeb se konal v pondělí ve velmi úzkém rodinném kruhu. Rodina se vyhýbá publicitě z bezpečnostních důvodů. Před třiačtyřiceti lety byl totiž bratr zesnulého miliardáře Theo unesený. Propustili ho až po 17 dnech a zaplacení výkupného ve výši třech miliónů dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Logo diskontních obchodů Aldi

Článek

Karl se svým bratrem Theem začali podnikat v maloobchodě po druhé světové válce, kdy převzali matčin obchůdek s potravinami na předměstí Essenu. První prodejny s názvem Aldi otevřeli počátkem šedesátých let, a přinesli tím do Evropy diskontní prodej založený na nízkých cenách.

Foto: Uncredited, ČTK/AP

Zakladatel diskontní sítě Aldi Karl Albrecht

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Bratři si podnik už v roce 1961 rozdělili na severní část Aldi Nord, kterou řídil Theo, a ziskovější Aldi Süd pod vedením Karla. Žádná z obou firem své výsledky nezveřejňuje, podle odhadů firmy Planet Retail ale měla loni Aldi Süd tržby 38,5 miliardy eur.

Theo Albrecht zemřel v roce 2010 ve věku 88 let.

V loňském roce dosahoval majetek Karla Albrechta podle žebříčku sestavovaného časopisem Manager Magazin 17,8 miliardy eur (asi 489 miliard korun) a byl nejvyšší v Německu. Na druhé příčce nejbohatších Němců se umístila rodina jeho zesnulého bratra Thea Albrechta. Podle amerického časopisu Forbes byl letos Karl mezi světovými miliardáři na 23. místě se jměním 25,9 miliardy dolarů (526 miliard Kč).

Podle magazínu Forbes po sobě Karl Albrecht zanechal dvě děti. Byl fanouškem golfu, který hrával na svém soukromém hřišti v Öschberghofu.

Reklama

Související témata:

Výběr článků