Hlavní obsah

V Řecku čím dál víc lidí rybaří a pytlačí, aby přežili krizi

20. 8. 2012, 18:48 – Atény

Pro stále větší množství Řeků sužovaných dopady úsporných opatření, jež jsou přijímána ve snaze dostat pod kontrolu dluhovou krizi, už rybaření není pouhým koníčkem, ale stává se z něj způsob obživy. Píše o tom agentura ANSA s odvoláním na statistiky žádostí o vydání rybářských povolenek.

Foto: Yiorgos Karahalis, Reuters

Řecký rybář se svým úlovkem

Článek

Loni o rybářský lístek požádalo 37 000 lidí, což je dvojnásobek proti předcházejícímu roku. Dalších více než 49 000 povolenek bylo obnoveno. Lístek lidem umožňuje chytat ryby v moři, na jezerech i v řekách. Maximálně si ale rybáři mohou odnést deset kilogramů ryb na osobu a den.

Statistiky rovněž ukazují, že roste počet lidí, kteří pytlačí. Podle pobřežní stráže existuje zřejmá linka mezi těmito fenomény a současnou vážnou hospodářskou krizí, která právě na Řecko velmi tvrdě dopadla.

„V uplynulém měsíci množství lidí, kteří chytají nikoli pro zábavu, nýbrž pro přežití, narostlo,“ řekl jeden z důstojníků pobřežní stráže. „V některých případech neměli povolení. Avšak vzhledem k tomu, že víme, že to je kvůli krizi, tak nad tím zavíráme oči,“ dodal.

Reklama

Související témata:

Výběr článků