Hlavní obsah

PPF bance klesl loni zisk o miliardu na 1,13 miliardy

4. 5. 2021, 9:13

PPF bance loni klesl čistý zisk na 1,13 miliardy korun, o rok dříve činil 2,09 miliardy korun. Bilanční suma se snížila na 170 miliard korun, informovala banka.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Černá vlajka na budově sídla společnosti PPF na snímku z 29. března 2021. Majitel společnosti PPF Petr Kellner zahynul na Aljašce při nehodě vrtulníku.

Článek

„I v těžkém roce poznamenaném pandemií covidu-19 jsme dokázali vygenerovat čistý zisk 1,13 miliardy korun, výrazně posílit kapitálovou vybavenost na 24,47 procenta a současně vytvořit robustní opravné položky proti případným ztrátovým úvěrům,“ uvedl generální ředitel PPF banky Petr Jirásko.

V loňském roce, kdy objem státních dluhopisů vydávaných Českou republikou dosáhl rekordních objemů, posílila PPF banka svou pozici obchodníka na finančních trzích.

„Česku jsme pomohli upsat státní dluhopisy za 108 miliard korun,“ upozornil Jirásko. U firemního bankovnictví se PPF banka specializuje na projektové, exportní a akviziční financování.

Loňské provozní výnosy banky byly nejvyšší v historii, činily 4,27 miliardy korun. Vlastní kapitál se prostřednictvím celkového hospodářského výsledku zvýšil téměř o osm procent na 15,41 miliardy korun.

Jednou z nejvýznamnějších položek výsledku hospodaření za rok 2020 ve srovnání s předchozím obdobím je masivní tvorba opravných položek. Při stabilních provozních nákladech je podle banky tento pokles hodnoty aktiv hlavním důvodem poklesu čistého zisku.

O2 zvýšila zisk na 1,3 miliardy korun

Ekonomika

Banka se zaměřuje zejména na poskytování finančních, investičních a poradenských služeb vybraným klientům a na privátní bankovnictví. Mezi její klienty patří především finanční instituce, střední a velké podniky s českým kapitálem a subjekty z komunální sféry.

PPF banka je součástí investiční skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, který před několika týdny tragicky zemřel. Držitelem 92,96 procenta akcií banky je PPF Group N.V., dalších 6,7 procenta drží hlavní město Praha.

Reklama

Související články

Výběr článků