Hlavní obsah

Padl další dodavatel energií. Konec oznámila Ray Energy

16. 11. 2021, 16:46

Po Bohemia Energy končí další dodavatel energií. Konec dodávek elektřiny a plynu oznámila Ray Energy, podle dat společnosti OTE dodává energie téměř třem tisícům zákazníků.

Foto: Tomáš Holý, Novinky

Článek

Ray Energy je tak již několikátým dodavatelem energií, kteří od poloviny října oznámili ukončení činnosti. Po Bohemia Energy, která dodávala energie asi 900 tisícům klientů, skončil také Kolibřík energie s 28 tisíci klienty a firma A-PLUS Energie se 150 odběrnými místy.

Ceny v DPI se liší. Klient si ale dodavatele vybrat nemůže

Ray Energy podle dat OTE dodávala elektřinu 2 498 zákazníkům a plyn 478 odběratelům, řadí se tak mezi menší dodavatele. Oznámení o ukončení dodávek obdržel operátor trhu od společnosti v úterý v 15:40. Odběratelům budou zahájeny dodávky dodavatelem poslední instance, bez energií tedy nezůstanou. Dodávky jim zajistí dominantní dodavatel v daném regionu.

Dodavatelem poslední instance jsou v případě dodávek elektrické energie v současné době v závislosti na konkrétním regionu společnosti E.ON Energie (jižní části ČR), Pražská energetika (Praha a nejbližší okolí) a ČEZ Prodej (střed a sever ČR). U plynu pak E.ON Energie (Jihočeský kraj), Pražská plynárenská (Praha a nejbližší okolí) a innogy Energie (zbytek ČR).

Padl další dodavatel energií

Předseda Rady Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Stanislav Trávníček v úterý uvedl, že přechod na standardní produkty se vyplatí nejvíce zákazníkům s velkou spotřebou. CNN Prima News na svém webu uvedla, že zákazníky Ray Energy osloví společnost SPP CZ, do pátku by měla poslat nabídku a následně zajistit převod odběrného místa.

SPP spadá jako dceřiná společnost pod největšího slovenského dodavatele energií Slovenského plynárenského priemyslu, a.s. Skupina SPP dodává zemní plyn v České republice a na Slovensku více jak 1,3 milionu zákazníků, od domácností až po velkoodběratele. Podle dat OTE dodává SPP v ČR elektřinu 2 707 zákazníkům, plyn 16 820 odběratelům.

Reklama

Výběr článků