Hlavní obsah

Ochranné známky Pietro Filipi vydražil manažer spjatý s firmou, věřitel je proti

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Ochranné známky zkrachovalé oděvní značky Pietro Filipi vydražil za 1,5 milionu korun manažer spojený s firmou Pavel Bednář. Jeden z věřitelů, společnost Kara Trutnov, se proti tomu ohradil. Bednář v dopisu pražskému městskému soudu prohlásil, že má právo známky získat.

Foto: ČTK

Prodejna Pietro Filipi

Článek

V podniku Pietro Filipi neměl podíl ani rozhodující vliv na jeho majetkovou činnost, uvedl. Věřitelský výbor už si dříve stanovil podmínku, že musí prodej ochranných známek odsouhlasit. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných v insolvenčním rejstříku.

Výběrové řízení na prodej ochranných známek se uskutečnilo už třikrát. Poprvé loni věřitelé žádnou nabídku nepřijali, letos v prvním kole prodeje žádný zájemce nesplnil vypsané podmínky, když byla stanovena minimální cena na 13,7 milionu korun. Na druhý letošní pokus, kdy byla minimální cena jedna koruna, podal nejvyšší nabídku Bednář. Znalec ochranné známky Pietro Filipi a Pietro Filipi Stores přitom ohodnotil každou na 15,6 milionu korun.

Ochranná známka Pietro Filipi je na prodej, zájem má Zoot

Ekonomika

Bednář podle Kary Trutnov zastával ve firmě, respektive skupině C2H, pod kterou patřila, pozici vrcholného manažera. V posledních třech letech před zahájením insolvenčního řízení měl rozhodující vliv na provoz podniku nebo podstatnou měrou ovlivňoval jeho jinou majetkovou činnost.

„Nikdy jsem nebyl statutárním zástupcem ani zaměstnancem Dlužníka. Nikdy jsem s Dlužníkem také neměl uzavřenou jakoukoliv smlouvu. Nikdy jsem také Dlužníka nezastupoval ani ho neřídil a nikdy jsem od Dlužníka nedostal žádnou odměnu," napsal soudu Bednář. Dodal, že působil pouze coby nezávislý poradce firmy C2H Support, tedy podle něj "naprosto jiné části holdingu C2H".

Bednář vyjádření společnosti Kary Trutnov označil za lživé až komické. Připomněl, že firma sama byla v insolvenci a proti Bednářovi a společnosti C2H Support vede soudní sport o bezdůvodné obohacení. Bednář dále v dopisu soudu poukázal na to, že většinový majitel Kary Zdeněk Rinth je bývalým agentem StB, k čemuž doložil i příslušné materiály, a považuje ho za „nevěrohodnou osobu s pochybnými morálně volními vlastnostmi".

Většinovým vlastníkem Kary Trutnov se znovu stal Rinth

Ekonomika

O ochranné známky se Bednář podle informací časopisu Forbes utkal s Lenkou O’Neill a Lukášem Uhlem, vlastníky prodejny Pietro Filipi v Praze na Národní třídě.

Značka Pietro Filipi působila na českém trhu od roku 1993, firma se později potýkala s dluhy. V roce 2017 v ní koupil 80procentní podíl podnikatel Michal Mička, v roce 2019 získal zbývajících 20 procent. Z důvodu pandemie koronaviru a nucenému uzavření obchodů se pak firma dostala do insolvence. Městský soud v Praze loni květnu rozhodl o prohlášení konkurzu.

Mička se dříve rozhodl oživit také značku Kara, i ta se ale dostala do insolvence. K letošnímu 1. dubnu ale splnila reorganizační plán a ukončila 13 měsíců trvající insolvenční řízení. S Rinthem ji vlastní skupina Natland, drží 20procentní podíl.

Reklama

Výběr článků

Načítám