Hlavní obsah

Nejbohatším Slovákem zůstává český premiér

2. 5. 2018, 18:14

Rodák z Bratislavy a nynější český premiér Andrej Babiš je podle slovenské edice časopisu Forbes nadále nejbohatším Slovákem. Vyplývá to z žebříčku, který Forbes zveřejnil na svém webu.

Foto: Ondřej Deml, ČTK

Premiér v demisi Andrej Babiš

Článek

Majetek Babiše, který v Česku kvůli zákonu o střetu zájmů loni převedl svou společnost Agrofert do svěřenských fondů, podle Forbesu dosáhl stejně jako v minulém roce 3,39 miliardy eur (86,8 miliardy korun).

Za Babišem v žebříčku nejbohatších Slováků se značným odstupem skončil spoluzakladatel developerské skupiny HB Reavis Ivan Chrenko. Hodnota jeho majetku se podle Forbesu proti loňsku zvýšila o 30 miliónů eur na 1,13 miliardy eur (28,89 miliardy Kč).

Třetí pozici udržel spolumajitel finanční skupiny Penta Jaroslav Haščák s majetkem 830 miliónů eur (21,23 miliard Kč), což proti minulému roku představuje nárůst o 12 procent.

V první desítce nejbohatších Slováků jsou podle časopisu také spolumajitel slovenských papíren Mondi SCP Milan Fiľo, dále zakladatelé antivirové společnosti Eset či spolumajitelé finanční skupiny J.

Reklama

Výběr článků