Hlavní obsah

Ministerstvo zveřejnilo seznam webů, kde lze legálně sázet

14. 9. 2015, 14:40

V Česku je pouze deset webových adres, na kterých mohou lidé legálně podávat kurzové sázky a hrát karetní hry, uvedlo ministerstvo financí a zveřejnilo jejich seznam. Všechny ostatní působí na českém internetu nezákonně, řekl mluvčí ministerstva Michal Žurovec.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Kurzové sázky nabízí deset firem, další dva weby ministerstvo zařadilo mezi provozovatele internetových karetních her. Nechybí tu žádná velká česká sázková společnost, Synot Tip je v obou seznamech.

Platný zákon v Česku zakazuje provozovat loterie a podobné hry firmám, které nemají sídlo na českém území a povolení ministerstva financí. Asociace provozovatelů kursových sázek (APKURS) přesto eviduje 15 zahraničních sázkových firem s českými webovými adresami, které v Česku působí nelegálně.

Stovky dalších jsou z ČR přístupné a aktivně tu působí. Na více než 1500 českých internetových adresách asociace odhalila nelegální reklamu na černé provozovatele, kteří lákají české sázkaře.

Sázkařům hrozí vysoké pokuty

Ministerstvo již dříve uvedlo, že sázejícím hrozí pokuta až deset miliónů korun, zatím nejvyšší uložená pokuta byla 850 tisíc korun v roce 2014.

Stát u nelegálních sázek přichází o peníze z daní, které zahraniční společnosti v Česku neplatí. APKURS odhaduje, že poměr legálního trhu vůči nelegálnímu je na internetu 1:1. U firem s platnou licencí Češi jen na sportovní sázky loni prosázeli 3,3 miliardy korun.

Některé společnosti působící na českém trhu bez povolení ministerstva financí poukazují na to, že české právo není v souladu s právem EU. Tím ospravedlňují své působení v Česku. Změnit by to měl připravovaný zákon o hazardu, který mimo jiné umožní internetové sázení společnostem se sídlem v některé zemi EU.

Reklama

Související témata:

Výběr článků