Hlavní obsah

Matka FlixBusu koupila americký Greyhound

21. 10. 2021, 10:02

Společnost FlixMobility, která je mateřským podnikem německého FlixBusu, koupila amerického autobusového dopravce Greyhound. Oznámila to sama společnost. Transakce věhlasnou americkou značku oceňuje na 46 milionů dolarů (zhruba jednu miliardu korun) a Němci ji převzali od britské společnosti FirstGroup. Podle deníku Handelsblatt se německý podnik stane jedničkou na trhu dálkových autobusů v USA.

Foto: Profimedia.cz

FlixMobility získá od společnosti FirstGroup autobusy, řidiče i v USA proslavenou značku.

Článek

Britský provozovatel vlaků a autobusů FirstGroup hledal zájemce o převzetí Greyhoundu už před pandemií, uvedla agentura Reuters. Po dokončení všech náležitostí s prodejem se stáhne z mezinárodního trhu. Firma je největším provozovatelem autobusů v Británii.

FlixMobility je jeden z nejúspěšnějších německých dopravních start-upů. Vznikl v roce 2012, v USA působí od roku 2018. Zastřešuje značky FlixBus a FlixTrain. Podle Handelsblattu může ve čtvrtek oznámená transakce představovat krok směrem ke vstupu společnosti na burzu.

Jančuru jsme zničit nepřišli, tvrdí šéf FlixBusu

Ekonomika

FlixMobility získá od společnosti FirstGroup autobusy, řidiče i v USA proslavenou značku. Součástí obchodu nejsou nemovitosti, penzijní závazky Greyhoundu ani aktivity v Mexiku. FirstGroup získá z prodeje podle svého sdělení 172 milionů dolarů.

Dálkové autobusy v USA před pandemií ročně přepravovaly asi 62 milionů cestujících, uvedl Handelsblatt.

Greyhound sídlí v texaském Dallasu. Firma vznikla v roce 2014, název Greyhound používá od roku 1929. Zajišťuje dálkovou meziměstskou osobní přepravu do stovek destinací ve Spojených státech, v Kanadě a v Mexiku.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků