Hlavní obsah

Manažeři Samsungu vrátili část odměn kvůli horším výsledkům

18. 7. 2014, 21:39
Novinky, tov

Téměř 200 manažerů mobilní divize jihokorejské společnosti Samsung Electronics dobrovolně vrátilo čtvrtinu svých pololetních odměn. Vedl je k tomu slabý hospodářský výsledek podniku. S odvoláním na informovaný zdroj to v pátek uvedla agentura Reuters. Samsung za druhé čtvrtletí patrně vykáže nejhorší výsledek za dva roky.

Foto: Ahn Young-joon, ČTK/AP

Prodejna Samsungu v Soulu

Článek

Samsung na počátku tohoto měsíce zveřejnil prognózu hospodaření za duben až červen, která byla hluboko pod očekáváním analytiků. Firma čeká pokles zisku o čtvrtinu. Největšího světového výrobce chytrých telefonů trápí zpomalení růstu trhu a rostoucí konkurence. Hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí má firma zveřejnit 31. července.

Rozhodnutí vrátit část odměn je částečně gesto, které má ukázat, že manažeři na sebe berou zodpovědnost za pokles zisku. Je také způsobem, jak ukázat, že vedení se bude víc snažit. Agenturní zdroj žádné bližší detaily neuvedl, místní média však odhadují, že hodnota navrácených bonusů překoná tři miliardy wonů (59 miliard korun). Mluvčí Samsungu se ke zprávě odmítla vyjádřit.

Nastupuje čínská konkurence

Podobná gesta nejsou v Jižní Koreji neobvyklá. Podobná rozhodnutí činí vyšší zaměstnanci firem s akciemi na burze, pokud výkon firmy klesne.

Divize chytrých telefonů byla "dojnou krávou" Samsungu, nyní však ztrácí podíl na trhu na úkor čínské konkurence, která nabízí stále výkonnější telefony za nižší ceny.

Průzkum výzkumné společnosti Counterpoint na 35 velkých globálních trzích rovněž ukázal, že chytrý telefon Galaxy S5 zaostal v květnu za prodejem přístroje iPhone 5S firmy Apple. To ukazuje, že přístroj Galaxy se neprodává tak dobře, jak firma doufala.

Reklama

Výběr článků