Hlavní obsah

Majitel Novy chce prodat do konce roku část majetku

16. 9. 2015, 16:34

Mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), která v Česku vlastní televizi Nova a další stanice, pravděpodobně prodá do konce letošního roku majetek, který nepovažuje za svůj hlavní. Firma se soustředí na ochranu pozic na trzích, na nichž je jedničkou. Řekli to ve středu ředitelé společnosti Michael Del Nin a Christoph Mainusch.

Foto: nova.cz

Logo TV Nova

Článek

Prodej vedlejšího majetku je součástí strategie, jejímž cílem je reorganizace skupiny.

Kromě Česka CME provozuje televizní stanice v pěti dalších zemích v regionu. V posledních dvou letech firma snížila náklady, prodala část majetku a získala finanční injekci od svého největšího akcionáře, firmy Time Warner.

Del Nin dodal, že poslední majetek, který chce firma do konce letošního roku prodat, jsou kina v Rumunsku. "Naše očekávání je takové, že do konce letošního roku nebudou (tyto aktivity) naší součástí," řekl.

Chtějí získat víc peněz z předplatného

Del Nin a Mainusch se ujali funkce v čele CME v roce 2013 s cílem provést skupinu, která začala ztrácet diváky, restrukturalizací.

Mainusch dodal, že firma je nyní na správné cestě zvláště na svém největším trhu v České republice, a podařilo se jí získat zpět podíl na trhu. Nyní se chce zaměřit na ochranu pozice jedničky na trzích a na zvyšování příjmů z jiných zdrojů, než je reklama, kam patří třeba předplatné. Tyto zdroje (například služba Voyo) měly na loňských příjmech skupiny podíl 17 procent, činily 680,8 miliónu USD (16,4 miliardy korun).

Společnost založil před dvěma desetiletími miliardář Ronald Lauder. Nyní je hlavním akcionářem firmy americká mediální skupina Time Warner. Společnost je dominantním hráčem na trzích v Česku, Slovensku, Bulharsku, Rumunsku a ve Slovinsku. V Česku je její součástí společnost CET 21, která drží licence na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Fanda, Smíchov a Telka.

Reklama

Výběr článků