Hlavní obsah

Kolínská Toyota v dubnu obnoví plnou výrobu

27. 3. 2023, 14:23

Kolínská automobilka Toyota se má od dubna vrátit k plné výrobě, přes 1000 aut denně. V březnu se kvůli nedostatku komponentů auta vyráběla pouze tři dny v týdnu, po celý únor z linek nesjížděla vůbec. Nevyrobilo se tak 25 000 vozů, které by za běžných výrobních podmínek z linek sjely.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Toyota

Článek

„V neděli začínáme večerní směnou, v dubnu a květnu pojedeme na plné obrátky, ale nikde není jistota, že do budoucna se situace nebude opakovat,“ řekl v pondělí mluvčí automobilky Tomáš Paroubek. Dodávky dílů jsou nyní podle něj jisté právě na dva nadcházející měsíce.

Automobilka měla letos podle výrobního plánu vyprodukovat 225 000 aut, loni jich bylo přes 202 000. „Měli jsme dál růst, ale kvůli omezením se budeme pohybovat na podobném čísle jako loni, tedy kolem 202 000 aut,“ doplnil mluvčí.

Hodnota nevyrobených aut je zhruba čtyři miliardy korun.

Podle kolektivní smlouvy dostávají zaměstnanci za odstávku odměnu ve výši 85 procent průměrného platu. Smlouva mimo jiné garantuje takzvané minusové směny, které zaměstnancům umožňují rozvržení práce podle konta pracovní doby. Zaměstnanci pak tyto směny odpracují, až bude dostatek dílů.

Toyota zaměstnává v Kolíně zhruba v třísměnném provozu 3600 lidí.

Toyota Aygo X přijíždí v limitované edici inspirované módou

AutoMoto

Reklama

Související témata:

Výběr článků