Hlavní obsah

Heineken může koupit výrobce piva Zlatopramen

28. 4. 2008, 13:22 – PRAHA
Novinky, toh

Nizozemská společnost Heineken může koupit tuzemskou společnost Drinks Union. Ta vyrábí například pivo Zlatopramen a k firmě patří i likérka Granette vyrábějící například vodku 42. V pondělí svolení ke sloučení oznámil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Článek

„S ohledem na relativně nízký tržní podíl spojujících se soutěžitelů a na existenci významných konkurenčních subjektů na trhu dospěl úřad k závěru, že posuzované spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže,“ uvedl předseda antimonopolního úřadu Martin Pecina.

Heineken navýší získáním Drinks Union tržní podíl v Česku na 12 procent. V České republice vlastní Heineken již pivovar Starobrno. Před časem se domluvil na koupi pivovaru Krušovice.

Drinks Union vlastní v Česku čtyři pivovary s roční výrobou necelého miliónu hektolitrů piva. Firma zaměstnává přes pět set lidí.

Drinks Union vlastní v Česku čtyři pivovary s roční výrobou necelého miliónu hektolitrů piva. Firma zaměstnává přes pět set lidí.

Do jejího portfolia patří Zlatopramen, Březňák, Dačický KH, Louny a pivo Jarošov. Drinks Union má čtyři procenta tuzemského trhu a patří ji i likérka Granette.

Reklama

Související články

Heineken koupí pivovar v Krušovicích

14. 6. 2007, 19:08

Nizozemský pivovar Heineken koupí českého výrobce piva Krušovice. Kupní cena nebyla zveřejněna. Nizozemci krušovický pivovar získají od nynějšího vlastníka,...

Heineken kupuje výrobce piva Zlatopramen

25. 3. 2008, 8:46

Nizozemská společnost Heineken koupí ústeckou pivovarnickou skupinu Drinks Union. Ústecké firmě patří pivovary v Krásném a Velkém Březně, v Lounech a Kutné...

Výběr článků