Hlavní obsah

Cestovka Asteri Tour je v úpadku, klienti do Řecka neodjedou

19. 6. 2012, 15:18 – Liberec

Liberecký soud vyhlásil úpadek cestovní kanceláře Asteri Tour. Vyplývá to z insolvenčního rejstříku. Věřitelé mají 30 dní na přihlášení svých pohledávek. Klienti kanceláře mohou konečně žádat Evropskou pojišťovnu, u níž je firma pro případ úpadku pojištěna, o vrácení peněz za neuskutečněné zájezdy do Řecka. Firma od nich na zálohách vybrala přes 550 000 korun.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Asteri Tour je novou cestovní kanceláří, která byla v obchodním rejstříku zaregistrována loni v červnu. Od podzimu začala nabízet zájezdy do Řecka, na které se specializuje. Podle Nikolaose Pappase, který 11. května podal insolvenční návrh, měla ale firma problémy s obsazením zájezdů a úhradou závazků vůči letecké společnosti i ubytovatelům v Řecku.

CK za březen a duben údajně nevyplatila mzdu jemu ani jeho kolegyni, navíc mu dluží i splátky půjčky, kterou loni firmě poskytl na rozjezd podnikání v cestovním ruchu. Celkové dluhy firmy přesáhly 1,9 miliónu korun.

Majitelka Asteri Tour finanční problémy přiznává. Už v dubnu uzavřela libereckou kancelář a na internetových stránkách vyvěsila sdělení, že prodaných zájezdů bylo tak málo, že nebyly obsazeny do té míry, aby se mohly uskutečnit.

Sama ale insolvenční návrh nepodala, jen klienty odkázala na Evropskou pojišťovnu. Zákazníci cestovky teď mají konečně možnost se svých peněz domoci, před vyhlášením úpadku to nebylo možné.

Reklama

Související témata:

Výběr článků