Hlavní obsah

Češi jezdí nejraději na Šumavu, ukázal průzkum

25. 11. 2010, 12:37 – Praha

Šumava obsadila první místo, pokud jde o oblíbenost tuzemskými návštěvníky. Následují Krkonoše, Podkrkonoší a západočeské lázně. Vyplývá to z výsledků průzkumu domácího cestovního ruchu společnosti Ipsos Tambor a agentury CzechTourism.

Článek

Na Šumavu přijelo v létě ze vzdálenosti nad 100 kilometrů 74 procent návštěvníků z Česka. Do Krkonoš a dalších regionů na druhém místě to bylo 59 procent. Do Prahy přijelo ze vzdálenosti nad 100 kilometrů 43 procent oslovených návštěvníků z Česka. Celkem ze vzdálenosti nad 100 kilometrů přicestovalo letos v létě 42 procent dotázaných, což je téměř dvojnásobek cestování na takovou vzdálenost v zimě.

"Typickým dopravním prostředkem zůstává automobil," uvedl Michal Straka z Ipsos Tambor. Letos v létě cestovalo na výlet vozem 72 procent návštěvníků tuzemských regionů.

Výzkum mapuje návštěvnost v jednotlivých turistických oblastech v Česku. Zaměřuje se například na zjištění skladby návštěvníků, způsob trávení volného času, jejich spokojenost s kvalitou poskytovaných služeb nebo vybavením regionu.

Reklama

Související témata:

Výběr článků