Článek
Rekonstrukce můstku přijde zhruba na 70 milionů korun a na financování obnovy se budou podílet Národní sportovní agentura, Liberecký kraj a město Harrachov. Plán na obnovu vytvořilo architektonické studio SIAL a renovace skokanského můstku K120 počítá se změnou profilu, takže se z něj stane můstek s označením HS162. Z tohoto typu můstku bude možné doskočit dále, zároveň to bude jeden z prvních dvou skokanských můstků s tímto profilem na světě.
„Jedná se o zcela nový typ můstku, který bude unikátem, jedním ze dvou svého druhu na světě. Ten druhý se právě staví v USA. To do budoucna zaručuje možnost pravidelného pořádání vrcholných mezinárodních akcí tak, jak bylo v Harrachově v minulosti zvykem,“ řekl Vít Háček, ředitel Národního sportovního centra Harrachov.
Harrachovští mají v plánu postupně opravit i další z můstků ve zchátralém sportovním areálu, kde je postavených můstků celkem pět a část z nich vznikla v 70. letech minulého století.
V provozu jsou menší můstky K40, K70 a K90, avšak rovněž potřebují obnovu. Zkratka značí kritický bod můstku, tedy vzdálenost, kdy se terén začíná vyrovnávat a pro skokana je ještě bezpečné dopadnout. Čím vyšší číslo, tím delší skok je možný. Zkratka HS je pak z anglického hill size a znamená prakticky totéž, tedy vzdálenost bezpečného dopadu.

Návrh rekonstrukce velkého můstku nyní označovaného K120. Horní část s nájezdem je v dolní části fotografie.
Proměna areálu začne nyní můstkem s kritickým bodem K120, protože jeho rekonstrukce bude nejlevnější. Navázat má oprava těch menších a v budoucnu by mělo dojít i na obnovu mamutího můstku K180, která si však vyžádá investici v řádu stamilionů korun. I na obnovu dalších můstků a celého areálu by měly doputovat státní peníze. V plánu je celou rekonstrukci harrachovského areálu dokončit asi v roce 2035.