Hlavní obsah

Známý psycholog Slavomil Hubálek náhle zemřel

12. 3. 2013, 17:05
Právo, Novinky, jfk, fia

V Praze v úterý náhle zemřel známý psycholog Slavomil Hubálek. Působil jako soudní znalec, který vyšetřoval vrahy a devianty. Bylo mu 65 let. Právu to potvrdila Hubálkova rodina.

Foto: Michaela Říhová, Právo

Psycholog Slavomil Hubálek

Článek

Podle serveru Idnes si Hubálek zavolal odpoledne v restauraci v centru Prahy záchranku, stěžoval si na bolest na hrudi. Záchranáři ale dorazili až ve chvíli, kdy už byl mrtev, pravděpodobně kvůli zástavě srdce.

"Já ho považuju za jednoho ze svých učitelů, podstatně mě v mé profesní dráze ovlivnil, protože on byl ten, který mě nasměroval na cestu psychoterapeutického přístupu k pacientům s poruchou sexuální preference," řekl ČTK sexuolog Petr Weiss, který Hubálkův model ústavní léčby sexuálních deviantů ocenil jako jeden z nejúspěšnějších ve světovém měřítku.

Hubálek působil jako psycholog, psychoterapeut a soudní znalec v oboru klinické psychologie a sexuologie. V roce 1974 spoluzakládal v Psychiatrické léčebně v Horních Beřkovicích první lůžkové psychoterapeutické pracoviště pro léčbu sexuálních deviantů. V osmdesátých letech pracoval jako klinický psycholog a psychoterapeut na Sexuologickém ústavu lékařské fakultě UK.

V letech 1990 až 1992 pracoval jako mluvčí a tajemník ministra zdravotnictví a v roce 1993 založil vlastní společnost Alea - psychologie zabývající se zejména psychologickým a personálním poradenstvím. Vedl řadu vzdělávacích programů, přednášel sociální psychologii, vydal mnoho vědeckých publikací a podílel se na vzniku několika knih.

Reklama

Výběr článků