Hlavní obsah

Zemědělec protestoval proti Babišovi i s mrtvým prasetem

5. 12. 2016, 13:07

S mrtvým prasetem vyrazil v pondělí ráno před Úřad vlády a ministerstvo financí zemědělec Bohumír Rada. Chtěl tak dát najevo nespokojenost se způsobem, jakým ministr financí Andrej Babiš (ANO) řídí své společnosti na Znojemsku, kde Rada rovněž působí. Zemědělec má s Babišem dlouhodobé spory. Ministr jej označuje za podvodníka a lháře.

BEZ KOMENTÁŘE: Demonstrace před ministerstvem financíVideo: Novinky

 
Článek

Babiš podle zemědělce propustil stovku lidí z firmy Agro Jevišovice, kterou Rada dříve vlastnil. Kvůli Babišovi se prý dostal do dluhů, na Babišův Agrofert Rada podal už dříve trestní oznámení a vede s ním několik soudních sporů. Nyní je majitelem společnosti Agro Boskovštejn.

„Prasata pozabíjel, budovy chátrají,“ řekl v pondělí Rada, podle něhož by měl Babiš podporovat i odvětví, která nevydělávají. Současný ministr financí podle něj zlikvidoval 5000 prasnic a 25 tisíc prasat.

Babiš uvedl, že Rada měl v účetnictví chaos a neplatil zaměstnancům mzdy. „Rada je podvodník a lhář. Když jsme od něj kupovali jeho firmu, byla totálně zdevastovaná, všude nepořádek, podvyživená zvířata… Zaplatili jsme za něj dluhy 830 miliónů,” sdělil Babiš.

Dodal, že mu navíc odpustili osobní dluh 30 miliónů korun, a zachránili ho tak před osobním bankrotem.

Foto: Novinky

Prase před ministerstvem financí

Další protest plánuje Rada zopakovat ještě před Vánocemi. Doufá, že ho příště podpoří stovky lidí. Dnes demonstroval bez větší podpory veřejnosti.

Společnost Agro Jevišovice ze Znojemska patřila k největším producentům kuřecího masa a mléka v zemi a byla významným dodavatelem Kosteleckých uzenin, patřících pod Agrofert.

Její bývalý vlastník Bohumír Rada viní Babiše z toho, že holding převzal firmu v rozporu se zákonem, čímž mu údajně vznikla škoda přesahující 11 miliónů korun.

S Babišem se podnikatel pře například i o spálené obilí na poli u Velkých Karlovic za zhruba čtyři milióny korun.

Reklama

Výběr článků