Hlavní obsah

Zemanovi začala dovolená, na Vysočině bude jen pár dní

7. 7. 2020, 7:14

Prezident Miloš Zeman v pondělí zahajuje letní dovolenou. Většinu volna by měl trávit na zámku v Lánech, na několik dnů plánuje odjet také na Vysočinu, kde spoluvlastní nemovitost. Dovolenou má Zeman podle svého mluvčího Jiřího Ovčáčka naplánovanou zhruba do konce července, na kdy má v plánu pracovní akce.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Prezident Miloš Zeman

Článek

Do Nového Veselí na Vysočině Zeman jezdí každoročně, v posledních letech ale začal více volna trávit na zámku v Lánech, který slouží jako venkovské sídlo prezidenta republiky. V této středočeské obci si také staví dům, do kterého by se chtěl nastěhovat po skončení prezidentského období. Na zámku pobýval i o své poslední dovolené, kterou si vybral v druhé polovině prosince.

Do Slovinska se dá jet bez negativního testu, Českou republiku vrátilo mezi bezpečné země

Koronavirus

Zeman své letní dovolené většinou spojoval s návštěvou Kraje Vysočina, letos ji pojme jinak. Chce se vrátit k návštěvám regionů, které omezil po svém znovuzvolení prezidentem v roce 2018. Pokud to epidemiologická situace dovolí, hodlá Zeman po prázdninách navštívit Jihočeský a Jihomoravský kraj, uvedl nedávno server Seznamzprávy.cz.

Babiš se chystá na Krétu

Také většina vládních i opozičních představitelů se letos chystá strávit svou dovolenou především v Česku, někteří uvažují také o Slovensku nebo Rakousku. S cestou do zahraničí počítá i premiér Andrej Babiš (ANO), chystá se v srpnu na řecký ostrov Kréta.

Češi berou Řecko útokem

Cestování

„Hotel jsme měli už zaplacený, tak jedu. Peníze ale budu utrácet hlavně v Česku. Dvakrát v lázních Třeboň a jednou v Mariánských Lázních,” řekl předseda vlády minulý týden Lidovým novinám.

Reklama

Výběr článků