Hlavní obsah

Zeman zřejmě nebude vetovat zákon o ochraně přírody kvůli parkům

12. 9. 2015, 15:48 – Lány • Aktualizováno 12. 9. 2015, 16:44

Prezident Miloš Zeman zřejmě nebude vetovat novelu zákona o ochraně přírody a krajiny, která mimo jiné upravuje pravidla pro národní parky. Po jednání s ním to uvedl ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Foto: Petr Horník, Právo

Prezident ČR Miloš Zeman

Článek

Brabec prý prezidenta ujistil, že jeho návrh neobsahuje žádné rozšíření bezzásahových zón, což Zeman v minulosti kritizoval v souvislosti se zákonem o Šumavském národním parku. Toho se také mělo případné veto týkat.

"Jsem velmi rád, že jsem, myslím, u pana prezidenta obhájil to, že návrh zákona je vyvážený, že není ideologický ani na jednu ani na druhou stranu, že má v sobě princip pokory vůči přírodě. To znamená nechat několik desítek let na to, ať příroda sama ukáže, co umí, a toto pan prezident ocenil. Tedy jak to moratorium, tak i to, že to dává určitý větší prostor šetrnému turismu," uvedl Brabec.

S prezidentem se ministr rovněž bavil o čerpání evropských fondů z Operačního programu Životní prostředí, bavili se o novém programu Zelená úsporám, o tzv. kotlíkových dotacích nebo o prolomení těžebních limitů. Za dotační programy Brabce prezident podle ministrových slov chválil, naopak u prolomení limitů se zcela neshodli.

Brabec Zemanovi na jednání s ním a jeho expertním týmem přivezl jako dar lípu, kterou prezident v neděli zasadí v lánském parku.

Reklama

Související témata:

Výběr článků