Hlavní obsah

Zelení v klipu brousí sekyru na kohouta Klause

22. 5. 2009, 12:16
Novinky, Luděk Fiala

Strana zelených představila další propagační klip, kterým se uchází o hlasy voličů v blížících se volbách do Evropského parlamentu. Tentokrát je přímo namířen proti prezidentu Václavu Klausovi, kterého na farmě zpodobňuje netečný kohout. Předseda strany Martin Bursík mu domlouvá, aby neškodil a podepsal Lisabonskou smlouvu, zatímco si poslanec SZ Přemysl Rabas brousí sekyru.

Článek

"Václave, teď už přestává legrace. Teď už poškozuješ nejen Českou republiku, ale i celou Evropu," promlouvá Brusík ke kohoutovi za zvuku brousku třeného o čepel sekyry.

"Celá Evropa teď čeká, co uděláš. A ty ignoruješ vůli Poslanecký sněmovny, Senátu, ale hlavně většiny lidí," pokračuje Bursík v klipu nazvaném Pozor na kohouta. "Tak podepiš a přestaň škodit Český republice a Evropě," říká Bursík a přisouvá kohoutovi výzvu k podepsání dokumentu a odmítá sekyru, kterou mu nabízí Rabas jako řešení.

"Vašku, Václave," zkouší to na kohouta konejšivým tónem Kateřina Jacques, načež Bursík konstatuje, že kohout je "úplně tuhej a vůbec nevnímá".

Je to již druhý předvolební klip Strany zelených, ve kterém figurují zvířata na farmě. V prvním videu zvířata debatují o tom, že by bylo fajn, kdyby Evropa jejich český dvorek zkultivovala, a dohadují se, komu dát v nadcházejících volbách hlas. I v prvním klipu figuruje kohout, který přivázán za nohu k dřevěnému kolíku poskakuje kolem papírového modelu hradu. [celá zpráva]

Podle květnového průzkumu STEM by se zelení v červnových volbách do Evropského parlamentu nedostali přes pětiprocentní hranici. Získali jen 3,1 procenta preferencí. Zvítězila by ČSSD (24,2 %) následována ODS (20,9 %), komunisty (8,9 %) a lidovci (5,5 %).

Reklama

Související témata:

Výběr článků