Hlavní obsah

Výběrové řízení na hlavního hygienika: Zatím přišla jen jedna obálka

7. 7. 2021, 13:55 – Praha

Do výběrového řízení na post hlavního hygienika zatím ministerstvu zdravotnictví došla jen jedna obálka. Termín pro podání přihlášek vypršel v pátek 2. července. Podle mluvčí úřadu Gabriely Štěpanyové možná ještě nějaké žádosti o zařazení do výběrového řízení přijdou.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

„K dnešnímu dni evidujeme jednu doručenou obálku, avšak s ohledem na předchozí státní svátky je možné, že ještě do konce týdne nějaké žádosti o zařazení do výběrového řízení přijdou,“ uvedla Štěpanyová.

Podle ní poté kandidáti absolvují pohovor před výběrovou komisí. Výsledek výběrového řízení chce úřad předložit v druhé polovině července na jednání vlády, která jmenování schvaluje. Hlavní hygienik je zároveň náměstkem ministra zdravotnictví.

V Česku se nyní objevilo více mutací, než je běžné, řekla hlavní hygienička Svrčinová

Nynější hlavní hygienička Pavla Svrčinová je pověřena vykonáváním funkce od poloviny března. Pozice hlavního hygienika je služebním místem, proto bylo podle služebního zákona nutné výběrové řízení vyhlásit.

Svrčinová, která předtím působila jako ředitelka Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje, pracovala také při Evropské komisi nebo na ostravské univerzitě, nahradila v polovině března Jarmilu Rážovou. Tu na návrh ministerstva zdravotnictví odvolala vláda, tehdejší ministr Jan Blatný (za ANO) důvody nekomentoval.

Reklama

Výběr článků