Hlavní obsah

Vláda proti inflaci nedělá dost, míní v průzkumu 73 procent lidí

23. 5. 2022, 13:35
ČTK, zr

Přes 70 procent lidí si myslí, že vláda lidem dostatečně nepomáhá s následky inflace. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu, který pro televizi CNN Prima News vypracovala agentura STEM/MARK, uvedla včera televize na svém webu. Průzkumu se podle ní zúčastnilo 706 lidí starších 18 let.

Foto: Jim Vondruska, Reuters

Ilustrační foto

Článek

Podle průzkumu byli čtyři z deseti oslovených přesvědčeni, že vládě se vůbec nedaří pomáhat občanům s inflačními dopady. Další třetina respondentů se domnívá, že se jí to spíše nedaří. Celkem se tak 73 procent účastníků průzkumu domnívá, že vláda nepomáhá s následky rekordního zdražování dostatečně.

Za boj s inflací kabinet Petra Fialy pochválilo jen 18 procent dotázaných

Za boj s inflací kabinet Petra Fialy (ODS) pochválilo 18 procent dotázaných. Tedy podstatně méně, než dostala vládní pětikoalice v podzimních volbách dohromady hlasů (Spolu 27,79 a PirSTAN 15,62 procenta hlasů).

Inflace v EU je rekordní, Česko třetí nejpostiženější

Nedostatky vládě při řešení následků inflace častěji vyčítají lidé bez maturity, uvedla CNN Prima News. Z výsledků průzkumu dále vyplývá, že 80 procent dotázaných musí kvůli inflaci šetřit. Celkem 46 procent lidí uvedlo, že výdaje určitě omezili, 34 procent je omezilo spíše a 19 procent lidí se zatím uskromňovat nemuselo. Dopady inflace nejvíce pociťují li­dé bez maturity a ve věku do 29 let.

Reklama

Výběr článků