Hlavní obsah

Uvolňují se pravidla pro diváky v hledištích, roušky a testy zůstávají

14. 6. 2021, 7:07

Kapacita diváků v hledišti na kulturních akcích venku je ode dneška bez omezení, nejvýše však 2000 lidí. Pro vnitřní sály mohou pořadatelé stále využít jen polovinu kapacity hlediště, a zároveň nejvýše 1000 osob. Vyplývá to z aktuálního mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví.

Foto: Luboš Pavlíček, ČTK

Festival Folkaliště (ilustrační foto)

Článek

Pro návštěvníky stále platí nutnost mít zakryté dýchací cesty a k prokázání bezinfekčnosti lze využít všechny druhy testů včetně samotestů nebo čestné prohlášení.

Aktuální podmínky platí pro konání koncertů a jiných hudebních, divadelních nebo filmových  představení včetně cirkusů a varieté, sportovních utkání, kongresů, vzdělávacích akcí a zkoušek v prezenční formě. Do neděle bylo možné naplnit jen polovinu hlediště venku i uvnitř.

Na venkovní akce je od pondělí možné prodávat i lístky k stání s tím, že na každého diváka musí vyjít čtyři metry čtvereční.

Covid část virů chřipky vymýtil

Koronavirus

V případě, že se akce koná v prostorách s větší kapacitou sedících diváků než 2000 lidí, je podle ministerstva přípustné maximální počet přítomných diváků navýšit tak, že lze obsadit nejvýše čtvrtinu kapacity sedících diváků.

„Všichni diváci musí být usazeni, a to tak, že s výjimkou osob ze společné domácnosti je vždy ponecháno mezi jednotlivými diváky nejméně jedno neobsazené sedadlo, a je-li to možné, jsou usazeni ob řadu,” píše se v opatření.

Na pořádaných akcích je možné konzumovat občerstvení formou bufetu s nabídkou balených jednoporcových pokrmů nebo jako bufet s obsluhou. Konzumace jídla a nápojů v hledišti je zakázána.

Premiér Andrej Babiš v neděli ve videu na sociálních sítích řekl, že od 1. července by se měl zvýšit maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku a 2000 uvnitř za určitých opatření.

Reklama

Výběr článků