Hlavní obsah

Úřad se stále pokouší vymoci zpět šestimilionovou dotaci pro Mynářův penzion

8. 9. 2021, 9:09

Úřad Regionálního operačního programu (ROP) Střední Morava předal Nejvyššímu státnímu zastupitelství návrh, aby podal správní žalobu kvůli vrácení šestimilionové dotace na dostavbu penzionu v Osvětimanech na Uherskohradišťsku od firmy hradního kancléře Vratislava Mynáře.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Hradní kancléř Vratislav Mynář

Článek

Serveru iRozhlas to potvrdila vedoucí odboru veřejné kontroly dotačního úřadu Dana Koplíková. Ministerstvo financí před časem rozhodlo, že Mynářova firma dotaci vracet nemusí.

V souvislosti s přidělení podpory, kterou Mynářova firma dostala v roce 2011, obvinila policie Mynáře z poškozování finančních zájmů EU. Kancléř dlouhodobě odmítá, že by spáchal trestný čin.

Mynář nemusí vracet šestimilionovou dotaci na dostavbu penzionu v Osvětimanech

Domácí

Koplíková uvedla, že podání správní žaloby nejvyššímu státnímu zástupci vyplynulo z právní analýzy z důvodu závažného veřejného zájmu ve věci rozhodnutí ministerstva financí. Podle ní je žaloba i jedinou možnou obranou proti uvedenému rozhodnutí ministerstva. Z právní analýzy totiž vyplynulo, že se proti němu nešlo odvolat.

Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž serveru sdělil, že žalobu podá, pokud budou splněny všechny formální požadavky.

Trestní stíhání Zemanova kancléře Mynáře pokračuje, neuspěl se stížností

Domácí

V souvislosti s dotací policisté Mynáře, který je jedním z nejbližších spolupracovníků prezidenta Miloše Zemana, obvinili letos v únoru z poškozování finančních zájmů Evropské unie a dotačního podvodu. Policisté stejně jako dříve kontrola dotačního úřadu tvrdí, že Mynář v žádosti o dotaci neuvedl pravdivě, že stejný objekt už dříve dostal dotaci od ministerstva školství.

Kancléř podal proti usnesení o zahájení stíhání stížnost, dozorující státní zástupce ji ale zamítl. Mynář stíhání považuje za nestandardní a ovlivněné tlakem médií.

Něco jsem mírně porušil, říká Mynář, který dostal pokutu za přestavbu vily bez stavebního povolení

Domácí

Reklama

Výběr článků