Článek
„Zoologové Správy NP Šumava pomocí fotopastí zjistili opětovný pohyb vlčice v okolí výběhu včera okolo 22. hodiny. Vybaveni narkotizační puškou okamžitě vyrazili k výběhu, kde se jim zvíře podařilo úspěšně zaměřit a zasáhnout. Poté, co vlčice plně zareagovala na účinky uspávací látky, byla provedena vizuální zdravotní kontrola a načtení identifikačního čipu,“ popsal zásah mluvčí Správy NP Šumava Jan Dvořák.
Čtvrteční sčítání vlků v oploceném výběhu ale nepřineslo dobré zprávy. Zoologové napočítali jen tři vlky ze 13. „My v tuto chvíli víme ještě o jedné vlčici, která z výběhu utekla. Analýza DNA totiž prokázala, že vzorky trusu nalezené u Kundratic a Hartmanic, které jsou od návštěvnického centra vzdálené asi 15 km, patří samici z výběhu, ale ne té, kterou jsme odchytli,“ uvedl mluvčí parku.
To, že by se z výběhu dostalo dalších osm vlků, ale vylučují. „Jsme přesvědčeni, že tolik vlků neuteklo. Je velké horko, vlci jsou s největší pravděpodobností někde schovaní. To jejich sčítání je opravdu velmi složité,“ uvedl mluvčí parku.

Odchycená vlčice je nyní v karanténním výběhu
V okolí vlčího výběhu dál zůstávají nastražené odchytové pasti, návštěvnické centrum Srní je stále uzavřené.
V pátek ráno přijedou do Srní pracovníci České inspekce životního prostředí s dronem s termovizí a se sčítáním šelem pomohou.