Hlavní obsah

Tipy do kina na úterý

5. 7. 2004, 10:49 – KARLOVY VARY

Nejlákavějším představením úterního programu karlovarského festivalu je určitě pásmo krátkých filmů ze sekce Nezávislí. Tyto originální kraťasy jsou ve Varech každoročně velmi populární a kino při jejich projekci praská ve švech.

Foto: Nakladatelství Paseka
Článek

Za pozornost jistě stojí i probíhající retrospektiva legendárního amerického filmaře Johna Cassavetese, z jeho tvorby bude v úterý promítnut snímek Minnie a Moskowitz. Úterní "perličkou na dně" je japonský Poslední život na světě, který vypráví o tom, jaké mohou být sebevražedné představy.

Psychologické drama nejistoty

13:30 Kino Čas
Jedna z nás, Francie, 2003, 100min.
Režie : Siegrid Alnoy
Příběh mladé ženy Christine Blancové, alespoň zdánlivě jedné z nás... Náročné a silné psychologické drama přináší obraz moderního světa plného úzkosti a napětí, ve kterém jsou ti slabší a nejistější dopředu odsouzeni k prohře.

Marketing, erotické stránky a lákavý návrh

16:30 Kino Čas
Rick, USA, 2003, 100min.
Režie : Curtiss Clayton
Příběh Ricka, cynického, bezohledného zaměstnance marketingové firmy z newyorské finanční čtvrti, jeho dospívající dcery Eve, arogantního šéfa, který místo práce tráví čas prohlížením erotických stránek na internetu, a přítele, který má pro Ricka lákavý návrh.

City, pocity a osamělosti

23:30 Velký sál Thermalu
Minnie a Moskowitz, USA, 1971, 114min.
Režie : John Cassavetes
Romantická komedie v Cassavetesově podání nabízí hlučný, našlapaný průzkum přitažlivosti a odpudivosti, z nichž se skládá každý cit. Soustředí se přitom na neuchopitelný vztah obou postav z názvu, dvou zcela rozdílných, ale stejně osamělých lidí z Los Angeles sedmdesátých let. Gena Rowlandsová jako kurátorka muzea moderního umění Minnie a Seymour Cassel jako hlídač parkoviště Moskowitz.

Portrét arabských žen

19:30 Městské divadlo
Ať žije Alžírsko, Francie, Alžírsko, 2004, 113min.
Režie : Nadir Mokneche
Vzájemně propojené portréty tří emancipovaných arabských žen, samostatně se probíjejících v ovzduší násilné atmosféry velkoměsta. V kontrastu s tradicemi tvrdošíjně realizují své představy o životě. Volpiho pohár pro herečku Lubno Azabal, Cena sekce Contraconte, Benátky 2003.

Sebevražedné představy a mrtvý mafiánský boss

10:00 Kinosál B,
Poslední život na světě, Thajsko, 2003, 112min.
Režie : Pen-ek Ratanaruang
Japonec Kenji žije v Bangkoku a je posedlý sebevražednými představami. Život ho však postaví do skutečně nebezpečné situace - náhodou zastřelí mafiánského bosse a na útěku se setkává s thajskou dívkou Noi, která má na svědomí smrt své sestry...

Alpský thriller

13:30 Richmond,
Hotel, Rakousko, Něměcko, 2004, 82min.
Režie : Jessica Hausner
Hrdinkou mysticky laděného thrilleru je citlivá Irene, která nastupuje jako recepční do velkého hotelu v rakouských Alpách. Zjišťuje, že její předchůdkyně zmizela za záhadných okolností. Pocity odcizení a osamělosti způsobí, že se s ní začíná identifikovat a podléhat temně zlověstnému kouzlu lesa, který hotel izoluje od okolního světa.

Reklama

Související témata:

Výběr článků