Hlavní obsah

Stovky vojáků a policistů budou cvičit ochranu hranic před migranty

21. 9. 2015, 22:45

Společného cvičení armády a policie na ochranu hranic před migrací se zúčastní 500 policistů a 300 vojáků. O přesném termínu ještě nebylo rozhodnuto, uvedla Jana Macalíková po pondělní schůzce zástupců policie a armády.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Ministr obrany Martin Stropnický (vlevo), policejní prezident Tomáš Tuhý a ministr vnitra Milan Chovanec (vpravo)

Článek

Úkolem cvičení je podle ní vyzkoušet ochranu hranice v případě zesílení migrační vlny. "O termínu se prozatím nerozhodlo, plánuje se na konec měsíce září," uvedla mluvčí. Půjde o jednodenní cvičení na hranici s Rakouskem, která je dlouhá více než 460 km a jsou na ní dvě desítky hraničních přechodů.

Policisté a vojáci si vyzkouší, jestli jsou na případné znovuzavedení kontrol připraveni. "Mimo jiné budeme zkoušet i systém velení a spojení," poznamenal policejní prezident Tomáš Tuhý. Další jednání o cvičení podle něj budou pokračovat.

"Ke cvičení bude vyčleněno do 300 vojáků. Součástí bude přesun vyčleněných sil a prostředků do určených prostorů a praktická součinnost při plnění úkolů k pokrytí státní hranice pod řízením Policie České republiky," dodal náčelník generálního štábu Josef Bečvář. Ministr obrany Martin Stropnický již dříve řekl, že armáda by mohla nasadit techniku včetně vrtulníku, průzkumného letadla, vozidel Iveco s detekční technologií nebo noční vidění Klára.

Přesné místo konání cvičení by mělo být oznámeno až v době konání, aby nebyli varováni převaděči.

Reklama

Výběr článků