Hlavní obsah

Silný vítr zastavil horní úsek lanovky na Sněžku, dolní úsek je v provozu

Horní úsek kabinové lanovky na Sněžku v sobotu dopoledne zastavil silný vítr. Zřejmě nepojede celý den. Lanovka může fungovat při větru do 60 km/h. Provoz na dolním úseku z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu ani ostatních lanovek v Krkonoších počasí neomezilo.

Foto: David Taneček, ČTK/AP

Lanovka na Sněžku

Článek

Podle údajů z měřicí stanice poštovny Anežka na vrcholu hory měli kolem 10:30 na Sněžce 14 stupňů pod nulou. Pocitová teplota však byla vlivem větru až okolo minus 28 °C. Klima na Sněžce je navzdory nevelké nadmořské výšce 1603 metrů arktické a velehorské, často neodráží ráz počasí v Krkonoších.

Když je horní úsek lanovky na Sněžku mimo provoz, mohou se lidé z Růžové hory na Sněžku vydat pěšky, trasa měří 2,5 kilometru. K vrcholu Sněžky se mohou přiblížit také sedačkovou lanovkou z Velké Úpy na Portášky, která má horní stanici ve výšce 1062 metrů nad mořem. Na polské straně je v provozu lanovka ze střediska Karpacz na 1350 metrů vysoký vrch Kopa nedaleko Sněžky.

V lavinových katastrech v Krkonoších platí první, nejmírnější stupeň lavinového nebezpečí z pěti. Jak informuje Horská služba Krkonoše, na první stupeň kleslo dnes.

Aktuální informace o provozu lanovek najdete na webu společnosti Lanová dráha Sněžka.

Související témata:

Výběr článků

Načítám