Hlavní obsah

Sbírka potravin byla rekordní

24. 11. 2019, 15:23

Při podzimní Sbírce potravin vybrali dobrovolníci 330 tun potravin a 52 tun drogistického zboží. V historii sbírky jde o rekord. Ředitelka České federace potravinových bank Veronika Láchová v tiskové zprávě v neděli uvedla, že za sedm let, kdy se potravinové sbírky konají, byla tato letošní podzimní nejrozsáhlejší.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Podzimní kolo sbírky potravin zejména pro seniory, matky samoživitelky, pěstounské rodiny a děti z dětských domovů, 23. listopadu 2019 v hypermarketu Globus na Černém Mostě v Praze.

Článek

Do charitativní akce se zapojilo i nejvíce prodejen, a to 754, a také největší počet dobrovolníků - 4500. Díky tomu měl podle Láchové každý možnost darovat potraviny v bezprostřední blízkosti svého bydliště.

Potravinové banky následně rozvezou pomoc lidem, kteří ji potřebují. Jsou mezi nimi senioři, matky samoživitelky, děti z dětských domovů, handicapovaní, ale i lidé bez domova.

Až do 3. prosince mohou lidé darovat potraviny a drogerii, i když budou nakupovat také on-line. Příspěvky podle federace přislíbil i rekordní počet firem a různých komunit.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Ani o velké příspěvky nebyla nouze.

Potravinová sbírka se letos v ČR poprvé konala dvakrát ročně. Zapojily se do ní řetězce jako například Albert, Billa, dm drogerie markt, Kaufland, Lidl, Globus nebo Tesco Stores a také e-shopy iTesco a Rohlik.cz.

Sbírka potravin volně navazuje na předchozí Národní potravinové sbírky, které ve spolupráci s Českou federací potravinových bank pořádala organizace Byznys pro společnost. Od letošního roku akce pokračuje pod názvem Sbírka potravin a společně s potravinovými bankami akci nově pořádá Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR).

Foto: Jan Handrejch, Právo

Podzimní kolo sbírky potravin na Černém Mostě v Praze

Prezident SOCR Tomáš Prouza připomněl, že darování potravin potřebným je jedním z důležitých nástrojů, jak omezit plýtvání s potravinami. „Aktuální výsledky prokázaly, že nový koncept organizovat sbírku dvakrát ročně je správný, o to více, když se doplní o čísla z on-line darování, které jsme letos nabídli poprvé,” řekl.

Dodal, že řetězce kromě účasti na sbírkách posílají zboží do potravinových bank po celý rok, dobrovolně poskytují své logistické kapacity a pomáhají při organizaci i řízení těchto projektů.

Reklama

Související témata:

Výběr článků