Hlavní obsah

Rada ČTK zvolila za nového generálního ředitele Radima Hrehu

20. 8. 2009, 15:13

Novým generálním ředitelem České tiskové kanceláře bude od října bývalý ředitel Slovenské televize Radim Hreha (56). Rozhodla o tom ve čtvrtek Rada ČTK, která vybírala mezi pěti uchazeči.

Článek

Ve funkci nahradí Milana Stibrala, který se rozhodl odejít na konci září do důchodu. ČTK to řekla předsedkyně rady Pavla Valčáková.

Hreha, který dosud působí jako ředitel speciálních projektů společnosti KIT Digital, podle Valčákové zvítězil těsnou většinou jednoho hlasu. Odborník na digitalizaci a spoluzakladatel serveru Česká média řídil Slovenskou televizi v roce 2007. Před tím mimo jiné krátce působil v České televizi jako vedoucí sekretariátu generálního ředitele.

Výběrové řízení rada vyhlásila 15. června. Vedle Hrehy se tendru zúčastnil současný náměstek generálního ředitele ČTK Jiří Majstr, dále Jiří Hlaváček, Václav Novotný a Aleš Ptáček.

Dosavadní šéf ČTK Stibral (63) stojí v čele agentury od 9. června 1993 a do své funkce byl znovu zvolen v květnu 1999 a 2005. Jeho nynější šestileté funkční období mělo skončit za dva roky. Během jeho působení se veřejnoprávní agentura stala plně finančně nezávislou a nepobírá žádné dotace ze státního rozpočtu.

ČTK je největší tiskovou agenturou v ČR. Denně vydá v průměru 700 textových zpráv, až 400 fotografií, deset videopříspěvků a kolem 50 zvukových záznamů. Má 16 domácích poboček a devět zahraničních a celkově zaměstnává 365 lidí. V loňském roce vykázala tržby 331 milionů korun a zisk 18,4 milionu Kč.  

Reklama

Výběr článků