Hlavní obsah

Praze nefungoval několik hodin web

16. 9. 2015, 16:15 – Praha • Aktualizováno 16. 9. 2015, 18:52

Internetové stránky hlavního města Prahy ve středu několik hodin nefungovaly. Podle magistrátu byla poškozena jedna takzvaná šablona stránek. Praze zkolaboval podle zdroje ČTK z vedení města i systém vydávání karet Opencard. Magistrát to nepotvrdil. Internetové stránky Prahy byly letos nefunkční už několikrát, naposledy na konci srpna.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Článek

"Magistrátní odbor informatiky na problému pracuje a analyzuje jej. Příčinu ještě neznáme, zjišťují ji odborníci," řekl zhruba v 16:00 Hofman. Následně město oznámilo, že za výpadek může chyba šablony stránek.

Vedle webu hlavního města a vydávání opencard podle informací ČTK nefungovala ani komunikace mezi jednotlivými městskými organizacemi. To ale Hofman nepotvrdil. "Vydávání karet Opencard nebylo zastaveno ani přerušeno. Výpadek portálu Prahy nijak neovlivnil vydávání opencard na pracovišti ve Škodově paláci," uvedl Hofman.

Na přelomu března a dubna byly webové stránky mimo provoz několik dní, stejně jako na konci srpna. [celá zpráva]

Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) v březnu obvinila z odpovědnosti za výpadek minulé vedení magistrátu, které podle ní nechalo oblast IT ve špatném stavu. Tehdy koaliční TOP 09 naopak z problémů vinila současné vedení města složené z ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN).

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků