Článek
Inspektorky v řeznictví našly 65 kilogramů kazícího se masa v provozovně v části Staré Brno. Adresu a název řeznictví ale inspekce nesdělila.
„Zdravotně závadné maso vykazovalo zjevné známky kažení včetně změny barvy, osliznutí a zaplísnění,“ popsal mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček s tím, že inspektorky na místě maso znehodnotily modrou barvou.
U dalších 170 kilogramů masa našly inspektorky také vážné problémy, maso bylo totiž neznámého původu. „Chyběly povinné údaje o druhu masa a době trvanlivosti nebo době zamražení. Část tohoto masa navíc vykazovala spálení mrazem, což svědčí o nevhodném skladování. Obaly byly nevhodné pro mražení a místy potrhané,“ řekl Vorlíček.

Mrazák si zasluhoval odmrazit a vyčistit.
Personál si zjevně nedělal těžkou hlavu s úklidem, protože inspektorky označily podmínky v chladírně za hygienicky nevyhovující, a rovněž přilehlá bourárna byla značně znečištěná.
„To svědčilo o zanedbané sanitaci a nedostatečném úklidovém režimu. V bourárně se také nacházely předměty nesouvisející s potravinářskou výrobou, které mohly zvýšit riziko kontaminace potravin,“ dodal mluvčí.