Článek
Moderátor žádost Novinek o rozhovor předal v souladu s interními pravidly ČT tiskovému mluvčímu, od něhož se mu dostalo odpovědi, že pokud se mu množí novinářské dotazy, má je směřovat právě na tiskové oddělení.
„Jiné osoby než ty, které definují standardy, nejsou oprávněny poskytovat informace o České televizi médiím, zejména nesmějí svévolně odpovídat na jakékoli dotazy médií týkající se činnosti České televize nebo vyvíjet aktivity směřující k medializaci témat souvisejících s činností České televize, neboť takovým postupem může dojít k poškození oprávněných zájmů zaměstnavatele,“ odcitoval Moravec z informací, kterých se mu dostalo od mluvčího.
Na něj se proto s žádostí o rozhovor s moderátorem obrátily i Novinky, aby se dozvěděly, že k většině navržených témat rozhovoru se vyjadřují pouze výše zmínění lidé z vedení ČT. „Pokud Váš zájem trvá, můžeme zvážit poskytnutí rozhovoru těmito osobami,“ dodal mluvčí Pleskot.
V souvislosti s Otázkami Václava Moravce se v minulosti opakovaně objevovaly informace o tlacích ze strany politiků i některých členů Rady ČT, která opakovaně řešila, že do pořadu není již řadu let zván předseda SPD Tomio Okamura.
Moravec, který se v korespondenci s Novinkami podepisoval jako „zaměstnanec ČT pod 'dozorem a kontrolou'“, již dříve avizoval, že na svém místě nijak nelpí, ale zároveň avizoval, že je připraven se účelového vyhazovu bránit soudní cestou.

