Hlavní obsah

Omezení pohybu mezi okresy budou kontrolovat tisíce policistů

27. 2. 2021, 20:43

Na omezení pohybu mezi okresy bude po celé České republice dohlížet 26 tisíc policistů. Budou na všech hlavních tazích včetně dálnic. Kontroly budou namátkové, řekl policejní prezident Jan Švejdar v České televizi.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Na pohyb mezi okresy bude dohlížet 26 tisíc policistů.

Článek

„Není proveditelné, abychom fyzicky uzavřeli všechny komunikace mezi okresy. Nicméně hlídky budou rozmístěny tak, abychom dosáhli účelu opatření a bylo v co nejmenší míře obcházeno,“ řekl Švejdar.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v pátek řekl, že nasazeno může být až 5000 vojáků. Mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek řekl, že k tomuto opatření musí ještě vláda zpracovat nařízení a poté v řádu dnů budou vojáci připraveni k nasazení. O nasazení armády a celní správy má vláda jednat v pondělí, uvedla česká televize s odvoláním na Švejdara.

O omezení pohybu lidí rozhodla v pátek vláda v rámci zpřísnění opatření proti šíření koronaviru. Například vycházky přes den budou od pondělí možné jen na území obce, nikoli celého okresu. Pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba například potvrzení zaměstnavatele. Dodržování omezení pohybu bude namátkově kontrolovat policie, a to včetně cest vlaky či autobusy.

Reklama

Výběr článků