Hlavní obsah

Arenberger: Obchody se otevřou nejpozději 3. května

21. 4. 2021, 9:28 • Aktualizováno 21. 4. 2021, 9:39
Novinky, jas

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) ve středu uvedl, že obchody by se mohly otevřít nejpozději 3. května. Řekl to ve vysílání CNN Prima News.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger chystaný koncert na poslední chvíli nepovolil.

Článek

„Všechno směřujeme k tomu, aby do konce dubna bylo možno uvažovat o otevření obchodů. Nejdéle od 3. května,“ uvedl ministr.

Ve čtvrtek zasedne vláda, která by měla dolaďovat plán rozvolňování.

„Určitě uděláme plán na první polovinu května, který má už základní obrysy,“ dodal Arenberger.

Otevírání školek

Prozatím je jasné, že od pondělí 26. dubna by se měly otevřít pro všechny děti školky v Karlovarském a Královéhradeckém kraji. Hranicí, kterou ministerstvo zdravotnictví stanovilo, je sedmidenní klouzavý průměr 100 případů na 100 000 osob. Tomu se podle ministra blíží Plzeňský kraj, přičemž další tři regiony jsou na dobré cestě. Prozatím mohou do školek předškoláci.

O dalším rozvolnění vláda rozhodne ve čtvrtek, na řadě jsou obchody

Domácí

Podle vlády je prioritou návrat dětí do škol, nyní v týdenních cyklech chodí do školy žáci prvního stupně. Od pondělí by se podle strategie ministerstva školství mohla obnovit praktická výuka na středních a vysokých školách.

Po praktické výuce by podle doporučení expertní skupiny MeSES měl přijít na řadu druhý stupeň základních škol a další ročníky vysokých škol, a to nejdříve 3. května.

Vydržme to, prosí Babiš. Po Velikonocích dáme termíny, které už dodržíme

Domácí

Plány a sliby představitelů vlády je třeba brát s rezervou. Premiér Andrej Babiš (ANO) koncem března sliboval, že po Velikonocích, které letos připadly na úvod dubna, se veřejnost dočká dat a termínů, které kabinet dodrží.

Konkrétních termínů se lidé nedočkali, došlo nicméně k další výměně ministra zdravotnictví.

Havlíček: Vydržme to tři týdny a pak můžeme začít uvolňovat

Domácí

Reklama

Související témata:

Výběr článků